Maşalı Mangal - Kızılay Ankara

Gezsek Yesek 22.01.2014 tarihinde Maşalı Mangal ziyaret etti.

Kızılayda Selanik caddesinde Maşalı Mangal. Köftesi ile bilinen bir mekan.Birde biz deneyelim dedik. İçerisinin kalabaklığı göze çarpıyor. İş çıkışı saati ve akşam yemeği için uygun bir mekan olduğu için rağbet fazla.Mekan büyük olduğu için rahatlıkla oturacak yer bulabildik. Garson arkadaşlar hemen bize yardımcı oldu,siparişimizi aldılar.Köfteyi çok seven biri olarak tabiki de köfte siparişi verdim.Yarım kilo köfte söyledik. siparişimizi verdikten hemen sonra salatamız ve mezemiz geldi.Çok bir meze çeşidi yok.Hemen hemen her yerde olabilecek kadar.Salatası çok kötüydü malum mevsimden dolayı domatesler lezzetli değil fakat lezzetli domatesler de var marketlerde.Onlardan tercih edilseydi daha hoş olurdu.

Meze ve salata hemen geldi fakat köfteler için baya bir bekledik. Birkaç kere sormak zorunda bile kaldık. Tamam kalabalık ve yoğun bir mekan. Ama bu kadar bekletmek hoş değil. Burada garsonlara bir suç bulmuyorum çünkü belli anca yetişebiliyorlar. Mekan sahipleri işlerinde iyi ve kalıcı olmak istiyorlarsa gerekirse fazladan bir eleman daha çalıştırmalılar.Bunun kararınıda yoğun olan saatleri baz alarak yapmaları gerekir. Heleki Ankara'da bu tarz mekanlardan baya bir çok olduğunu düşünürsek insanlar gayet kolaylıkla bir dahaki sefere tercihini başka bir mekandan kullanabilirler.Açıkçası bu bizi rahatsız etti.10-15 dk beklemeyi anlayabilirim fakat yarım saat uzun bir süre.Köftesi lezzetli fakat çok daha iyilerini yediğimi söyleyebilirim.Ayrıca biz sade köfte istememize rağmen gelen köftelerin yarısı sade yarısı da acılıydı. Tabi söyleyip değiştirttik. Ama yeni gelen köfteler içinde yine de bikaç tane acılı vardı.Sonuç olarak Maşalı Mangaldan istediğimiz tadı alamadık. Ama tabiki burası kötü bir mekan demek de doğru olmaz.Fiyatlara gelirsek Köftenin kilosu 36 tl, 1 lt ayran 3,45 tl,çoban salata 3,95 tl. Fiyatları çok pahalı olmamasına rağmen servis çok iyi değil. Afiyet olsun.


Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Köfte (1 kg) 36 TL
 Ayran 3,45 TL
 Salata 3,95 TL
Maşalı Mangal
Adres : Selanik 2 cad. 17/A Kızılay Ankara
Telefon : 312 418 0 418
Web :
 

Daha Büyük Görüntüle


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
Gezsek yesek ;
Orhan, fiyatlar değişmiş olabilir, yeni fiyatları bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Bu kadar arttıysa fiyatlar tercih edilecek bir mekan olmaz burası...
orhan ;
Sanırım fiyatları tam anlamamışsınız

köfte 48 tl
tavuk şiş 36 tl
Alp ;
Maşalının paket servisi şerifeninde söylediği gibi rezalet ötesi. Geç geliyor mezelet saçma sapan özensiz geliyor açıkcası sakın ama sakın maşalıdan paket sipariş denemeyin
Şerife ;
Maşalı bizim iş yerimize yakın bir yerde bir kaç defa paket siparişi verdik ama sonuç rezalet. Geç geliyor, soğuk geliyor, mezelerde biber vs koymadan içi boş meze kabı gönderiyorlar vs vs vs açıkcası oldum olası sevemedim burayı.
Yeşim Albayrak ;
Gezsek yesek buranın servisi yavaş, köftesi seninde belirttiğin gibi çok güzel değil gidecek arkadaşlara bol zamanları olduğu bir anda ve lezzetli çok köfteler beklentisi olmadan gitmelerini tavsiye ederim.
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;