Brown Cafe Bistro - Çukurambar Ankara

Gezsek Yesek 06.12.2014 tarihinde Brown Cafe Bistro ziyaret etti.

Brown Cafe Çukurambarda tanıdığımız bildiğimiz ve çok sevdiğimiz bir mekan. Burada tatlı da yedik akşam yemeği de. Bu kadar sevdiğimiz bir mekanda bir kahvaltı yapalım dedik ki öncesinden methini de duymuştuk. Brown cafenin çalışanlarından hep memnun kalmışımdır zaten çok ilgili ve güleryüzlü insanlar. Mekan zaten çok güzel, mimarisi şık ve ferah insanın içini aydınlatıyor.

Menüdeki 3 kahvaltı seçeneğinden biri olan Brown kahvaltıyı seçtik. Bu kahvaltı 2 kişilik olarak hazırlanıyor. Kahvaltı tabağında ne ararsanız var diyebilirim.4 adet peynir çeşidi özellikle ezine peyniri çok lezzetli, siyah yeşil zeytin, haşlanmış yumurta (soğuk olduğu için sevmedim), patates sote (patates haşlama gibi olduğu için onu da sevmedim),kızarmış biber ve sucuk domates sosuyla birlikte çok lezzetli, simit ve yeşillikler, roka çok taze, tereyağ bal kaymak çilek ve incir reçeli hepsi birbirinden lezzetli ve kuru kayısı, kuru incir ceviz bu tabağa çok yakışmış. Yanında farklı tatlarda ekmek seçenekleri ve sınırsız çay ile de tercihinizi cezbedebilir.Hem gözünüzü hem gönlünüzü hem de midenizi rahatlıkla doyuracak cinsten bir kahvaltı tabağı Brown Kahvaltı.Benim için kahvaltıda eksik olmaması gereken şey yağda yumurta. Mutlaka bu tarz pişmiş bir yumurtayı gözüm arar. Kahvaltı tabağımızda böyle bir seçenek olmadığı için yanına karışık omlet söyledik. Omletimiz çok lezzetli kaşar, salam, sucuk, biber, domates, mısır, içeriği zengin. Ama mısır olmamış belki ben sevmediğimden yakıştıramadım, belki gerçekten olmamış orada kararı size bırakıyorum. Ama menüdeki bir eksikliği söylemeden geçemeyeceğim, eğer omletin içerisindeki malzemeler ayrıntılı bir şekilde menüde yazsaydı mısırı koymayın derdim. Bunu düzeltirlerse bence daha iyi olur. Patates kızartması ve salatayla servis edilen omletin sunumu da çok iyi. Yanında mayonez, ketçup sosları ve Brownda özdeşleşmiş olan ketçup mayonez karışımı sos ile yoğurtlu sos da gayet iyi olmuş. Oradaki salata bile inanın çok lezzetli ve içeriği bakımından çok zengin. Çok beğendim.

Son olarak bu kadar şey yetmiyormuş gibi bir de salata söğüş tabağımız vardı ki o da kahvaltı tabağına dahil. En güzeli de içindeki salatalığı domatesinden tutun da yeşilliklerine kadar her şeyin taze ve hormonsuz olması , örneğin domatesler cherry domatesti. Çok memnun kaldım. 2 adet susamlı çubuk da salataya hem görsel hem de lezzet olarak değişiklik katmış.

Bu kadar yedik içtik, fiyatı merak edilir tabi. Brown cafenin özeninden lezzetinden her daim memnun kaldığım için fiyatları hiçbir zaman öyle çok pahalı gelmemiştir bana. Çünkü ben fiyat analizi yaparken aldığım hizmetin kalitesi ve yediklerimin lezzetine göre bir değerlendirme yaparım. Ve burada hiçbir zaman bir olumsuzlukla karşılaşmadım her konuda. Zaten Çukurambardaki cafelerde fiyatlar ortalama aynı. Brown Kahvaltı tabağı (2 kişilik) 38 tl , Karışık omlet 15 tl . Brownda kahvaltı yapın :) Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Brown Kahvaltı (2 kişilik) 38 TL
 Karışık Omlet 15 TL
Brown Cafe Bistro
Adres : Muhsin Yazıcıoğlu cad. 1436. sok. 3/B Çukurambar / Ankara
Telefon : 0312 285 52 53
Web :
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
Asude ;
Mükemmel görünüyor 👍
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;