Franco Burger - Bahçelievler Ankara

Gezsek Yesek 06.03.2016 tarihinde Franco Burger ziyaret etti.

Franco Burger uzun zamandır listemde tuttuğum , merak ettiğim bir mekandı. Sonunda gelip gördük. Ufacık sevimli bir mekan. Bence tam bir burgerci. Zaten sadece burger yiyebilirsiniz burada başka bir şey yok. Ki bu konuda uzmansanız zaten başka bir şeye ihtiyaç da yok bence.
Toplamda herhalde 6 masa falan var. Biz gittiğimizde sakindi, rahatlıkla yer bulduk. Gerçi saat biraz geçti. Normalde ne kadar kalabalıktır bilmiyorum. Bizimle çok güzel ilgilendiler. Hemen siparişimiz alındı, tavsiyeler verildi. Çünkü değişik seçenekler var menüde. Hatta ayranları kalmamıştı, başka bir şey istemediğimi söyleyince gidip ayran bile aldılar . Müşteriye verilen bu değer de gözümden kaçmadı.

Buranın en belirgin özelliği burgerinizi kendiniz oluşturuyorsunuz, extra malzemeler var. Seçip içinde bunlar bunlar olsun diyorsunuz. Damak tadınıza göre oluşturduğunuz burger tabi ki daha lezzetli oluyor. Zaten artık yeni nesil burgercilerin geneli bu şekilde. Dedim ya menüde değişik seçenekler var. Izgara şeftali ve ızgara ananas gibi. Değişik lezzetlere açık olanlar deneyebilir. Benim ilk gelişim olduğu için ben henüz denemedim. Ama garson arkadaşımız güzel olduğunu söylüyor.
Eğer extra lezzetlerden birini seçmezseniz,ki zorunlu değil, burger ekmeği arasında isteğinize göre tek , duble veya tavuk burger (bu arada standart bir burger köftesi 120 gr) , arasında domates yeşillik, soğan bulunuyor.
Ben çoğunlukla Cheddar peyniri tercih ederim fakat bu sefer Mozzarella peyniri istedim extra olarak. Gerçekten gayet büyük bir burger geldi önüme. Öncelikli olarak yanındaki patates kızartmasının da çok lezzetli olduğunu söylemeliyim. Burger son zamanlarda yediğim en iyi burger köftesi diyebilirim. Benim için burgerde önemli olan köftenin baharatı. Baharatı fazla olunca köftenin tadını hiç alamıyorum. Burada tam kararında. Mozzarella inanılmaz yakışmış, mükemmel olmuş. Ekmeği de gayet taze ve leziz. Çok lezzetli kocaman bir burger yedim. Çok beğendim.

İkinci burgerim, yani tadına baktığım burger ise yine aynı şekilde burger içine extra olarak sadece köz patlıcan ilavesi yaptırdım. Çok baskın bir patlıcan tadı almadım. Yani köfteyi bastırmamış. Bu yüzden de güzel. Tabi farklı. Ama patlıcan sevenler için çok iyi bir seçenek. Burgerler büyük olduğu için yemesi biraz zor.

Gelelim bu severek yediğim Franco home made burgerlerin fiyatlarına. Burgerinizi tek seçerseniz 16,50 tl, duble seçerseniz 22,50 tl , tavuk seçerseniz 12,50 tl . Extra lezzetlerden Mozzarella 2,50 tl , köz patlıcan 1,50 tl . Özellikle en çok tercih edilenlerden biri olduğu için Cheddar'ın fiyatı da 2 tl . Ayran 2,50 tl , gazlı içecek 3 tl .
Valla ben çok beğendim. Sonuna kadar tavsiye ediyorum. Bu lezzete ve büyüklüğe, çünkü gayet doyurucu , fiyatlar da normal. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Tek Burger 16,50 TL
 Duble Burger 22,50 TL
 Mozzarella 2,50 TL
 Cheddar 2 TL
 Köz Patlıcan 1,50 TL
 Ayran 2,50 TL
 Cola 3 TL
Franco Burger
Adres : Azerbaycan cad. (3. cad) No: 127/A Bahçelievler Çankaya Ankara
Telefon : 0312 212 08 07
Web : http://www.francoburger.com/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
mehmet ;
Harika görünüyor iş yerime de çok yakın 3. cadde bu ara deniycem :)
Hülya Akkay ;
O nasıl güzel bir fotoğraf ya o mozzarella olana bayıldım, mutlaka denicem
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;