Ayaklıgöl Cafe&Restaurant - Köyceğiz Muğla

Gezsek Yesek 05.08.2016 tarihinde Ayaklıgöl Cafe&Restaurant ziyaret etti.

Çeşme tatilimizin sonunda rotayı biraz daha güneye çevirerek aşağı doğru inmeye başladık. Dalamana ulaşmadan bu güzel Ege köyünde güzel bir kahvaltı yapalım istedik. Ufak kendi halinde bir yer burası. Sessiz sakin huzurlu. Şahane bir manzaraya sahip.Teknelerle gölü gezme imkanınız var.
Ayaklıgöl Cafeyi internetten buldum. Aynı hizada aynı tarzda 4-5 mekan daha var. Ama buranın yorumları çok iyiydi. Açıkçası gözüme de en iyi sanki burasıymış gibi geldi.Mekan kocaman çok ferah, gölün tam dibinde.İlk bakışta böyle bir yerden isteyeceğiniz her şey mevcut. Çalışanlar da iyi. Zaten gittiğimiz saatte baya boştu mekan sabahın baya bir erken saatiydi.

İşte bu manzara eşliğinde kahvaltı yapacağız. Hava da bir güzel ki değmenin keyfimize. Saatlerce oturulabilir burada.Menüde kahvaltı için birkaç seçenek var. 8 adet kahvaltı menüsü bulunuyor. Kahvaltıda hangi malzemeyi daha çok seviyorsanız onun daha ön plana çıkarıldığı tabi ki diğer kahvaltılıklarında bulunduğu menüler bunlar. Mesela Bal kaymak menü , simit menü , Sucuklu yumurta menü, menemen menü , diyet menü , çocuk menü vs.
Bunların haricinde bir de serpme kahvaltı var. O kadar çok çeşit var ki içinde tabi ki bunu tercih etmek en mantıklısı ve bir adet serpme kahvaltı 2 kişiye rahatlıkla yetiyor. 3-4 çeşit peynir seçeneği ,siyah yeşil zeytin ikisi de çok lezzetli, yeşillik , domates , salatalık , bal, reçeller de gayet farklı ve güzel özellikle incir reçeli, kuru meyveler, taze meyveler, tahin pekmez, nutella, zahter, kek, acılı sos vs. anlayacağınız çeşit bol. Hepsi de lezzetli. Önce gözümüzü sonra damağımızı şenlendirdi.Yanında sıcacık ekmeklerimiz.Menü içinde bulunan sahanda yumurta , biraz fazla pişmiş. Yine de güzel yenilir.Yine menüdeki Sigara böreği ve patates kızartması. sigara böreği kaliteli yufkadan yapılmış gayet lezzetli.Son olarak benim extra istediğim omlet. Tercihim sucuklu tabi ki. Gayet güzel bir sunumla güzel bir omlet yedim. Yanında yine patates kızartması, yeşillik ve domates salatalığıyla servis ediliyor.Böyle güzel bir manzarada böyle güzel bir kahvaltı yaptık, çok mutlu olduk.Gelelim fiyatlara , Serpme kahvaltı 17,50 tl, sucuklu omlet 11 tl, büyük su 3 tl. Böyle bir kahvaltı için fiyatı da gayet uygun. Gerçekten tıka basa doyduk. Yolunuz Köyceğiz'e düşerse Ayaklıgöl'e mutlaka uğrayın . Eminim pişman olmazsınız. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Serpme Kahvaltı 17,50 TL
 Sucuklu Omlet 11 TL
 Su (büyük) 3 TL
Ayaklıgöl Cafe&Restaurant
Adres : Ulucami mah. Atatürk kordonu no:5. Köycegiz 48800
Telefon : 0252 262 18 22
Web :
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
Cenk Ali Şakar ;
Taa Ankara dan kalkıp gittiğimiz dost mekan, sabah kahvaltı öğleden sonra göle karşı bir kahve akşam üstü bir soğuk bira ve tabi akşam olunca balık eşliğinde rakı. Günü birlik bile olsa salt bu keyfi yaşamak adına göze aldığımız onca yola değiyor doğrusu :)
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;