Fess Burger - Balgat Ankara

Gezsek Yesek 13.04.2017 tarihinde Fess Burger ziyaret etti.

Fess Burger adını çok önceden duyduğum, aslında kolay bir yerde olmasına rağmen bir türlü gidemediğim ve tabii ki çok merak ettiğim bir mekandı. Bugün sonunda gelebildik. İyi burger arayışlarına çözüm olabilecek kadar güzel burgerlerinin olduğunu duyduğumu söyleyebilirim.
Mekan ufak ama bence yeterli.Yaz ayları için bahçe seçeneği de var biz şuan mecburen içeride oturduk. Evlere servis seçeneği var ve baya sıkı işliyor bu sistem. Çünkü sürekli birilerinin sipariş götürdüğünü gördüm.
Servis çok hızlı diyemem çünkü burgerin ve patateslerin br pişme süresi var ona göre yaklaşık bir 15-20 dakikayı buluyor siparişin gelmesi.

Çok fazla burger seçeneği var. Pekçok homemade burgercide olduğu gibi burada da extra malzeme ekletebiliyorsunuz burgerinize.
Burada kendilerinin malzeme seçerek oluşturduğu burgerler var. Biz herhangi bir extra malzeme istemeyerek bu burgerlerden seçim yaptık. Birkaç burgerin meşhurluğunu duymuştum zaten. Yani bu sefer tercihi mekana bırakıp onların oluşturdukları burgerlerin tadının nasıl olduğuna baktık.
İlk denediğim Caprese. İçinde mozzarella peyniri,pesto sos, domates yeşillik ve fess sos var. Mozzarella ve pestonun birbirine yakışacağını tahmin etmiştim ama bu kadar iyi beklemiyordum. Ciddi çok lezzetli olmuş. burger köftesinden de bahsetmek gerekir tabi. Baharat oranın çok çok azlığı, etin tadını tamamen almam, köftenin oldukça iyi pişmesi ama hiç yanmayıp içinin sulu kalması tam aradığım özellikler. Yani bir burgerde daha ne olsun ki dedirtti bana.İkinci denediğim ise methini çok duyduğum Hünkar. Yine aynı şahanelikte burger köftesinin üstünde bu sefer köz patlıcan var. Onun üstündede hellim peyniri. Patlıcanı ve hellimi ilk defa birarada yedim. Beğendim. Patlıcan sevenler bunu kaçırmasın derim.
Burada unutulmaması gereken bir şey de patates kızartması. Beklemediğim kadar güzel ve lezzetli. İnci dilimler ama hafif baharatlı. Açıkçası tam sevdiğim gibi. Burger zaten ağır bir yemek olduğu için onun yanında kalın ve baharatlı patates sevmiyorum ve kim ne derse desin yakıştırmıyorum. Bir de patatesin bolluğunu da resimlerden görüyorsunuz. Bitirebilmek baya zor .3 kademe burger köftesi var .110, 170, 220 gr büyüklüğünde köfteler. Bu gördükleriniz hep 110 gr köfte . Bana yeterince büyük geldi zaten. Oldukça doyurucu en küçük gr köfteli burgeri bile. Fess Burgerde fiyatlara gelince, Caprese 20 tl, Hünkar 20,50 tl, ayran 3 tl, cola 4 tl. Lezzetine ve doyuruculuğuna bakınca bana uygun geldi fiyatlar. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Caprese Burger 20 TL
 Hünkar Burger 20,50 TL
 Ayran 3 TL
 Cola 4 TL
Fess Burger
Adres : Oğuzlar Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. 1387. Sok. 2-1/C 06520 Balgat Çankaya Ankara
Telefon : 0312 220 05 05
Web : https://www.fessburger.com/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...