Konyalı Hacı Usta - Söğütözü Ankara

Gezsek Yesek 20.05.2017 tarihinde Konyalı Hacı Usta ziyaret etti.

Ankaradaki Konyalı konseptleri bu ara baya ilgimi çekiyor. Öveçlerdeki Hacı Usta ziyaretimden memnun kalmam beni diğerlerine de otomatik olarak yönlendiriyor galiba. Duyduğum birkaç tane daha var bu tarz mekan. Bugün Söğütözünde bulunan Konyalı Hacı Usta'dayız. İsimlerde aynı ama hepsi birbirinin şubesi değil emin olun orası biraz karışık.
Mekan baya büyük içerisi oldukça aydınlık, ferah. Masalar arası genişlik gayet iyi. Gittiğimizde boştu her zaman böyle midir bilmiyorum. Çok sakin bir yemek yedik.
Bizimle ilgilenen garson çok kibar ve güleryüzlü. Sorular sorduk cevapladı, yemekler konusunda tavsiye verdi. Gerçi buraya gelmişken yenmesi gereken 2 çeşit yemek var onları es geçmemek lazımdı.Bizde öyle yaptık.

Mekanda yöresel ürünler satışı da var. Bir rafta bulunan bal çeşitleri, ayrıca yoğurt olarak koyun ve manda yoğurdu isterseniz satın alabilirsiniz.
Biz aslında manda yoğurdu tadına bakıp almak istedik ama maalesef kalmamış. Onun yerine koyun yoğurdu tatmak istedik. Açıkçası tam bir koyun yoğurdu bu yoğurt o eskilerden kalma damağımda kalan tadı aldım. Tabi koyun yoğurdunun biraz baskındır tadı, herkese çok hitap etmez. Bu yüzden manda yoğurdu olsaydı masadaki herkes sevecekti eminim :)

Siparişimizi verdiğimiz gibi ortaya ikramlık mezeler geldi. Burada turşu,pişmiş soğan, naneli yoğurtlu ve sultan ezmesi dedikleri 4 adet meze veriliyor
Bu sultan ezmesi dedikleri şey farklı bir meze. Her yerde verilen bildiğimiz ezme değil. İçinde kuru irmik var. Baharatlar ve biber salçası ile karıştırılmış. Baya baskın ve acı bir tadı var.Salata ikram ve oldukça lezzetli.

Konyalı bir mekana gelip Etli Ekmek yemeden dönmek olmaz. Buranında etli ekmeği gayet güzel. Hamuru incecik malzemesi bol ve lezzetli. Porsiyon yeterli. Ben beğendim.

Diğer yemeğim tabii ki asla es geçmeyeceğim şey Kuzu Tandır. Bu lezzeti gerçekten çok seviyorum ve ette bir sorun yoksa sert falan değilse bu yemekte lezzet sorunu yaşanmaz. Tabi nasıl piştiğine de bağlı bir şey bu. Burada da başarılı bir tandır. Kuzunun kol kısmından yapılıyor tercihim but kısmından olması . O zaman çok daha lezzetli oluyor bence.Son olarak yine de bir Adana Kebabın tadına bakalım dedim. Beklediğimden iyi geldi açıkçası. Daha vasat sıradan bekliyordum ama güzel sayılacak bir Adana Kebabı geldi. Yanında közlenmiş patates verilmesi hoşuma gitti. Pilav bence gereksiz , Adananın yanına pilav koyulmaz, pilavın tadını sevmedim açıkçası.

Konyalı Hacı Usta fiyatları, Etli Ekmek 17,50 tl, Konya Tandır 29 tl, Adana Kebap 21 tl, koyun yoğurdu 10 tl, yayık ayran (şişe) 12,50 tl, cola 4 tl. Fiyat lezzet dengesi bana göre normal. Genel olarak memnun kaldım. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Etli Ekmek 17,50 TL
 Konya Tandır 29 TL
 Adana Kebap 21 TL
 Yayık Ayran (şişe) 12,50 TL
 Koyun Yoğurdu 10 TL
Konyalı Hacı Usta
Adres : Mustafa Kemal Mahallesi, 2120. Cad. No:5 06510 Çankaya Ankara
Telefon : 0312 219 54 53
Web : http://sogutozukonyalihaciusta.com/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...