Franco Burger - Çayyolu Ankara

Gezsek Yesek 21.07.2017 tarihinde Franco Burger ziyaret etti.

Franco Burger benim eskiden tanıdığım ve çoook sevdiğim bir burgerci. Kendilerinde baya bir değişiklik oldu gerçi diğer şubeler kapandı veya isim değiştirdi. Ama Çayyolunda Sarnıç Park Avmde kendi isimleriyle devam eden ufak sevimli bir Franco var çok şükür ki :)
Toplasanız 5-6 masa anca var ama biz gittikten sonra neredeyse hepsi doldu. Ve inanılmaz bir paket servis yoğunlukları var. Sanırım lezzeti öğrenen bir daha vazgeçemiyor.
Mekanın sahipleri Ediz ve Hakan bey aslında daha fazla kişiye ulaşmak istiyor ve bunun için çaba gösteriyor. Biraz da iş Sarnıç Park Avmye düşüyor. Etrafta oldukça güzel mekanlar var ama reklam yetersiz.
Buraya ilk defa geldim bakalım seneler evvel yediğim o şahane burgerin tadını burada bulabilecek miyim.Burger köftesi ve ekmek konusunda sürekli çalışmalar yapan bir mekan burası. En iyi tadı bulabilmek için baya denemeler yapmışlar. Şuanda artık bulduklarını düşünüyorlar. Bakalım görelim.
Burgerlerimiz pişerken öyle şahane bir koku yayıldı ki o an anladım lezzetli bir şeyler yiyeceğimi :)Gelelim burgerlerime. İlk olarak önümde bu şahane gerçi heybetli demek daha doğru olur, burger var. Adı Mega Burger. Adı üstünde bir şey zaten gördüğünüz gibi. İçinde 3 adet burger köftesi çift cheddar ve diğer klasik malzemeler var domates, soğan, yeşillik. İnsan bir görünce ben bunu ne akla hizmet söyledim nasıl yicem diye düşünmüyor değil . Düşündüğüm kadar var. 3 burgeri birarada yemek benim için oldukça imkansız. Valla konsepte aykırı oldu ama köftelerin tekini çıkardım içinden. Yine zor oldu ama en azından mümkün oldu :)
Yiyebilme faslını geçip burgerin lezzetine geçersek, evet bu burger benim sevdiğim lezzet. Baharatı oldukça az burgerin tadını damağıma kadar hissettiğim bir köfte. İçi sulu dışı iyi pişmiş hatta yer yer ızgaranın yanığı oluşup o tadı bulaştırmış kendisine. Bunu sakın yanmış olarak algılamayın yanık asla değil, ızgara tadı bulaşmış ve süper olmuş bence. Oldukça beğendim.
Ekmeği biraz daha özellikli bir ekmek olabilirdi bence ama tadı kötü değil . Ve bence, ki bu önemli, burgerin yanında gelen patates kızartması ince olmalı. Burger zaten ağır bir yemek patatesler kalın olunca yanında çok fazla oluyor. Tabii bu benim fikrim kalın seven çok var. Hatta bence baharatlı bile olmamalı patates. Şimdi her iki türlü sevenler de olduğu için en iyi çözüm yolu seçenek sunmak. Bunu yapan burgercilerde var ve bence en iyisi bu :)

Ne kadar devasa bir şey olduğunu anlayabilmeniz için elimde tuttuğum bir resim çektim. Farkındaysanız tutamıyorum :)Diğer burgerim ise tamamen kendi oluşturduğum bir burger. Zaten bu mekanın olayı bu. Malzemeler önünde kendin ne istiyorsan koyabilirsin içine. Bu seferki burgerin içinde bir burger köftesi, mozzarella, dana bacon ve diğer klasik malzemeler var. Mozzarellayı burgerin içinde yine ilk Francoda denemiştim ve çok sevmiştim, yine sevdim. Köfte çok lezzetli olunca, diğerlerini ayarlamak zaten size kalmış, tadında bir sıkıntı olmuyor.

Franco Burgerde fiyatlara gelirsek, 2 çeşit burgerden biri tek burger (120 gr) 17 tl, diğeri duble burger (240 gr) 25 tl. Diğer klasik malzemeler haricinde her malzemenin kendi fiyatı var.Benim yediklerimden mozzarella 2 tl, dana bacon 3 tl. Mega Burger ise benim yediğim haliyle 38 tl, tabi içine extra daha fazla malzeme koyarsanız fiyat değişir. Fiyatlar normal.
Burger yeme konusunda da tavsiyeleri var, gidince tam karşınızdaki panoda yazan yazıyı yani Franco Burger anatomisini okuyun. Ben sloganı çok sevdim ''Burger döke saça yenir, iki elle bırakmadan yenir, yersen duble yenir, açken her türlüsü yenir'' Hepsine katılıyorum.
Bizi bu kadar güzel ağırladığı için Ediz beye ve Hakan beye çok teşekkür ederiz , her şey çok şahaneydi. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Tek Burger 17 TL
 Duble Burger 25 TL
 Mega Burger 38 TL
 Mozzarella 2 TL
 Dana Bacon 3 TL
Franco Burger
Adres : Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2902. Sok. Sarnıç park avm 7/2 06810 Çankaya Ankara
Telefon : 0 312 447 28 54
Web :
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...