Özlem Döner - Çukurambar Ankara

Gezsek Yesek 29.04.2018 tarihinde Özlem Döner ziyaret etti.

Özlem Döner Yıldızdan çok iyi bildiğim ve dönerini çok sevdiğim bir mekan. Çukurambarda yeni açıldığını görünce hemen gidip bakmak istedim. İnsan merak ediyor tabi aynı lezzet burada da mevcut mu diye.
Burası tabi daha büyük ve daha şık, sonuçta yeni :) Biz gittiğimizde henüz açılış bile yapılmadığı için içeride kimse yoktu bizden başka. Hatta döner var mı diye tereddüt ettik ama vardı.
Lezzeti sorduğumuzda zaten dönerin Yıldız şubeden geldiğini o yüzden fark olmayacağını söylediler . Şimdi bir de biz bakalım.

Dönerden önce bir çorba içelim dedim. Hem boğazımız yumuşasın hem de tadını görelim diye. Mönüde yazan Kelle Paça çorbasını istedik. Ama içindeki kelle eti değil. Bildiğimiz kırmızı et hatta incik kısmından et parçaları konduğunu söylediler. Kelle çorbası olarak değil de et çorbası diye değerlendirirsek başarılı diyebiliriz ama tabi ki ağır bir çorba bunu söyleyim. Malzeme bol porsiyon doyurucu.

Çorbayla birlikte masa dolmaya başladı tabi. Ortaya ikramlıklar geldi. Salata, soğan, Közde biber domates. Hepsi iyi.

Mönüde seçenek bol. Birkaç çeşidin tadına baktım. İlk tabi ki en bilinen en rağbet gören Servis Dönerle başlayalım. Doğru Yıldız şube ile lezzet aynı. Burada da döner oldukça yağlı ve lezzetli. Bildiğim bir tat olduğu için beğendim yine.

Dürüm döner zaten içi aynı lezzetli ama servis dönerin tadını vermiyor. Tercihinizi diğerinden kullanın bence.

Dönerli Pide aslında görüntü olarak bana hep cazip gelir ama asla istediğim lezzeti yakalayamam. Çünkü pide dönerin yağını alır biraz kurutur. Tam tadına varamam genelde. Burada da mükemmel bir lezzet diyemem ama birçok yerde yediklerime göre baya iyi. Pide kuru değil dönerin yağı gitmemiş. Baya iyi tutturmuşlar.

Son olarak masamıza gelen bu ikramdan bahsedeyim. Lahmacun üstü kuşbaşı diye bir şey bu. Farklı bir lezzet. Ben sadece bir lokma tadına bakabildim. Çünkü inanılmaz acıydı. Ama lezzeti de fena değil.

Ben genel olarak bu mekanı da beğendim. Lezzetler iyi. Hizmet de oldukça iyi. Mekanın sahibi ile tanıştık biraz sohbet ettik. İşine çok değer veriyor belli. Umarım burası da Yıldız şube gibi tutar ve iyi iş yapar.
Fiyatlara gelirsek Çorba 15 tl, Servis Döner 22 tl, Dürüm Döner 22 tl, Kapalı döner 24,90 tl, ayran 3,50 tl, cola 4 tl. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
Özlem Döner
Adres : Muhsin Yazicioglu cad. No:39 Çukurambar Çankaya Ankara
Telefon : 0312 286 84 61
Web :
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...