Zigana Pide - Emek Ankara

Gezsek Yesek 23.06.2018 tarihinde Zigana Pide ziyaret etti.

Zigana Pidenin bu yeni açılan şubesini ziyarete anca gelebildik. Zaten İstanbul yolundaki mekandan ne kadar lezzetli Karadeniz pideleri yaptıklarını biliyoruz. Bir de buraya bakmak lazım.
Daha büyük ve ferah bir mekanla karşılaştık. Garsonları iyi, ilgili. Ne yemek istediğimizi bildiğimiz için bu sefer danışmadım kimseye. Siparişimizi verdik, yemeğe koyulduk :)

Tadına bakmak istediğim aslında 2 çeşit var. Peynirli ve kavurmalı. Ki kavurmalıyı diğer şubeden biliyorum ama peynirliyi ilk defa denedim. Aslında kavurmalı peynirli isteyecektim ama birbirine karıştırıp yaptıkları için peynirin tadını tam olarak almak zor olurdu. Bu sebeple Kıymalı peynirli istedim.
Kıymalı Peynirli de olay yarı yarıya olması. Yarısı kıymalı yarısı peynirli.Kıymalı tarafı bence sıradan. İlla gidip yenilmesi gereken bir lezzet değil. Ama peynirli kısmı bence başarılı. Farklı bir lezzeti var peynirden dolayı. Ben sevdim deneyin derim.

Kavurmalı zaten efsane. Pidesi kapalı çıtır, üstünde tereyağ nefis, içi bol. Eti de çok lezzetli ve iyi pişmiş. Daha ne olsun. Bence çok lezzetli ama şunu söylemek gerek oldukça ağır bir yemek bu pide. Sonuçta baya yağlı. Ona göre yemeniz tavsiye edilir :)İkram olarak turşu geliyor masaya.Fiyatlara gelirsek, Kıymalı Peynirli 28 tl, Kavurmalı 30 tl, ayran, cola 4 tl. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
Zigana Pide
Adres : Emek mah. Bişkek cad. (Eski 8. cad.) 34/A-B Çankaya Ankara
Telefon : 0312 212 61 06
Web : www.ziganapide.com/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...