Kumrucu Hikmet - Bahçelievler Ankara

Gezsek Yesek 12.08.2018 tarihinde Kumrucu Hikmet ziyaret etti.

Duyduk ki bizim en sevdiğimiz mekanlardan Kumrucu Hikmet Ankaraya gelmiş. Sesimizi duymuş heralde diye düşünüyorum.
Geçtiğimiz kasım ayında açılmış tazecik bir mekan. Malesef biz anca gelebildik benim malum hamilleik durumumdan dolayı. Neyse allah kavuşturdu sonunda diyelim.
Mekan direk Alaçatı ve Çeşmedeki gibi. Konsept tabi ki aynı. Aynı masalar aynı sandalyeler. Yani kendinizi girdiğiniz anda orada hissediyorsunuz.
Çok da ilgili bir sahibi var Ersin bey :) Kendisi Hikmet abimizin yakını. Hikmet abimiz bu mekan açıldığında birebir ilgilenmiş her şeyin aynı olmasına oldukça özen göstermiş bunun için aylarca uğraşmış. İzmirden sonra tek şube burası zaten toplasınız 4 şube var. Kumrucu Hikmet kesinlikle franchising vermiyor.
Bahçelevleri gibi bir yerde açılmış olması büyük avantaj. Gelen gideni bol, özellikle öğrencilerin uğrak mekanı. Kumru da bence iyi bir tercih.
Malzemelerin de tamamının Çeşmeden geldiğini söyledi bize . Şimdi tadına bir bakalım test edelim.

Benim tercihim hep aynı olmuştur. Mönüde adı Çılgın olarak geçen kumru. Tabi asıl kumru hangisi diye sorarsanız onun adı Yengen. Ama ben Çılgını tercih ediyorum çünkü ben sayasçıyım. Sayas bir peynir bilenler bilir. Tadı baya baskın olan bir üçgen peynir. Ama ben tadına bayılıyorum ve kumruya çok yakıştırıyorum.
Ekmeklerimiz hafiften kızarmış isterseniz az kızartmalarını isteyebilirsiniz ayarı kaçınca pek iyi olmuyor. Ekmek baya lezzetli bence görüntüden de az çok anlarsınız.
Önce salamlar pişiyor konuyor sonra sucuklar. Üstüne kaşar eritiliyor ve ekmeğe yerleştiriliyor . Domates ve sayas da konulduktan sonra işlem tamam.
Gerçekten Çeşmede veya Alaçatıda yediklerim ile aynı lezzet. Her malzemenin oradan geldiği belli. Ve bu beni inanılmaz mutlu etti :) Çok beğendim.
Sadece ikram edilen turşu Çubuktan, zaten orayada buradan gidiyormuş. Malum Çubuk turşumuz meşhur bizim.Bu lezzetin fiyatını merak ediyorsunuz tabi, benim yediğim Çılgın 15 tl, Yengen 13 tl. Dediğim gibi yengenin içinde sayas yok sadece. Salam sevmeyenler için de Asım var o da 13 tl ama onun içinde sayas var. Ayran 3 tl. Ben fiyatını uygun buldum. Bence doyurucu . Ekmeği baya tok ve dolu. Ama biliyorum ki Ankaralılar pek bu kumruya alışkın değil. Tombiş gibi mekanların yaptıkları kumrular gibi değil sonuçta bu, ki aslı bu zaten. Diğer kumrulara göre bu tabi daha küçük. O yüzden herkes için doyurucu olmayabilir onu artık bilemem. Deneyin derim. Afiyet olsun :)

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
Kumrucu Hikmet
Adres : Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Mah. 7, 65. Sk. No:3/B 06490 Çankaya Ankara
Telefon : 0312 222 20 00
Web : www.kumrucuhikmet.com.tr/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...