Antakyalılar Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.06.2013

Mersin'e gidince Kızkalesini görün dediler. Bizde gittik. Küçük bir belde Kızkalesi. Gezip dolaştıktan sonra burada balık yiyelim dedik. Sahil kenarı olsun istedik. Açıkçası çok seçeneğimiz yoktu. Gözümüze kestirdiğimiz bir yere oturduk. Antakyalılar Restaurant, kendi halinde ufak bir yer. Mekan ile ilgili söylenebilecek pek bir şey yok. Birkaç kişinin takıldığı, bir şeyler içtiği sıradan bir yer. Kızkalesinin neredeyse tam karşısında diyebilirim.Balık yemek istediğimiz için az bir seçeneğimiz vardı bizde olanların tadına bakmak istedik. İlk balığım Levrek,çok lezzetliydi. Belli ki çok tazeydi. Yeni pişirdiklerinden de eminim çünkü siparişin gelmesi yarım saat sürdü. Tam ayarında pişmiş, güzelce kızarmış bir levrek yedim. Çok beğendim.


İkinci balığım Çupra. O da lezzetliydi, güzel pişmişti. Servisi gayet iyi geldi. Tabi Levrek ile karşılaştırırsam kesinlikle Levrek tercih ederim ve öneririm.


Gelelim yanında söylediklerimize. Balık salatasız olmaz, balığa da en çok yakışan salata Roka Salatasıdır. Bizde tercihimizi bu salatadan yana kullandık. Malesef hayal kırıklığına uğradım. Rokalar çok acıydı ve rokanın acılığı yetmiyormuş gibi içinde çiğ sarımsak vardı. İçindeki o küçük küçük sarımsakları ayırmaya çalışmaktan salatayı yiyemedim. Ayrıca benim bildiğim Roka Salatasının içinde peynir olur ( en çok tercih edilen tulum peyniri) oda yoktu içinde. Yani sözün özü hiç beğenmedim.

Balık sofrasının vazgeçilmez mezesi Kalamar Tava da söyledik. O daha da kötüydü. Bildiğin markette satılan kalamar alınmış kızartılmış ve önümüze getirilmişti. Hele ki sosu hem çok katıydı hem de acılaştıracak kadar sarımsak konulmuştu. Burası sarımsağı çok seviyor galiba. Sosunu da hiç beğenmedim.Ve gelelim Antakyalılar Restaurant'da fiyatlara. O servise ve hizmete göre pahalı buldum. Levrek 20 tl , Çupra 20 tl . Bu ikisinin fiyatına belki çok bir şey diyemem fakat o Kalamar Tava o kadar basit ve kötü olmasına rağmen fiyatı 20 tlydi. 7 tane kalamar için çok çok pahalı. Roka salatası 10 tl. Sonuç olarak Kızkalesinde zaten çok bir seçeneğiniz olmadığı için bu mekan balıklarının lezzetli oluşundan tercih edilebilir. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart