Ays Kitchen Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.04.2017

Karşınızda yepyeni tazecik bir mekan Ays Kitchen. Çok tatlı çok sevimli bir mekan. Daha açılalı bir ay var yok. Davetleri üzerine bir gidip görelim dedik. İnanın hiç pişman olmadım öyle güzel ağırlandım ki anlatamam.
Güzel bir dış mekanı var bahçesi hoş. İç mekan biraz küçük ama bence yeterli.
Bu mekanın en büyük özelliği hem cafe hem mutfak olması. Mutfakta eğitim görüp güzelim yemekleri pişirdikten sonra oturup onları bir güzel yiyebiliyorsunuz.İşte o güzel mutfak bu. Oldukça kapsamlı , yemek pişirmek için bence yeterince ferah. Tertemiz çok tatlı bir mutfak burası. Cafe kısmıyla arasında cam bir bölme var. Bu cam bölmeden mutfağı da izleyebiliyorsunuz.
Neredeyse her bir yemek için farklı ustayla çalışılıyor. Yani anlayacağınız mekanımızın tatlı sahibi Aysun hanım işinde çok titiz. Her şeyin mükemmel olması için elinden ne geliyorsa yapmış. Bence olmuş da :)


Bugün çok fazla yemek denedik. Kararı tamamen onlara bırakıp arkamıza yaslandık diyebilirim.
Başlangıcı burger ile yaptık. Bu gördüğünüz burgerin görüntüsü kadar tadının da çok çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Mekandaki ilk favorim oldu. Menüde Ays Burger olarak geçen Roast Beef Burger yediğim en iyi burgerlerden. Şöyle bir bakınca aslında burası bir burger mekanı olmamasına rağmen bu burgerin tadı sizi hayrete düşürecek kadar iyi. Buraya sadece bunun için bile defalarca gelebilirim.Sıra geldi Antrikota. Yemekten önce kısacık sunumlardan bahsedeyim. Hangi yemeğin hangi tabakta servis edilmesi konusunu çok iyi biliyorlar. Ayrıca sadece mideyi değil, gözü de şenlendirmenin gerekli olduğunun farkındalar. Önüme gelen bütün yemeklerde sunumları çok beğendim, buna tatlılar da dahil.
Antrikottaki en önemli şeylerden biri yemeği soğutmadan yemek. Geçekten soğuyunca tadı kaçıyor. Biz hemen tadına baktık. Yağ oranı kararında. Et oldukça iyi pişmiş ama tabiri caizse ölmemiş. Dışı asla yanmamış. İçi kısmen sulu ama soğuyunca su falan kalmıyor içinde dikkat edin. Beğendim,ama favorim hala burger.


Şimdi sıra köfteye geldi. Bu köfte bildiğiniz anne köftesi. Tamamen evinizde pişirdiklerinize benziyor. Ama evinizde pişirdiğiniz lezzetli köftelere :) Altta yoğurtlu köz patlıcan üstünde pide parçaları ve en üstte köfte. Tam bir uyum içinde.


Ve hiç kimseden ben pizza sevmem lafının duymadığım için bir de pizzanın tadına baktık. Bugüne kadar favorim Pizza İl Forno bunu bilen bilir. Ama Ays Kitchen'in pizzaları bir pizzacının yapabileceği kadar iyi. Malzemeler oldukça bol ve lezzetli. Benim en dikkat ettiğim şey pizza hamuru. Lezzeti mükemmel, inceliği iyi. Yine Roast Beef pizza damak tadıma da oldukça uyduğu için bayıldım bu pizzaya.Sırada Steak Sandviç var. Bugün hep etten gitmişiz farkındayım ama napalım damak tadımızın odağında et var. Biz genel olarak milletçe makarnayı bile etli severiz :)
Steak Sandviç öncelikli olarak ekmeğinden bahsetmek istiyorum. Sandviçin içine tadına falan gelmeden ekmeğin lezzeti beni benden aldı. Bunu anca yediğinizde anlayabilirsiniz.
Ekmek oldukça kalın ve aslında tok bir ekmek. Ama bu sandviçin içi öyle dolu ki hiç öyle kuru kuru ekmek yemek zorunda kalmıyorsunuz. Ki bence o ekmek öyle de yenir de neyse. İçi yağlı üstünde eritme peynir. Domates, biber çeşitleri, mantar ve et hepsi birleşmiş çok lezzetli bir sandviç olmuş.


Sırada mekandaki ikinci favorime sıra geldi. Burger evet benim için ilk sırada ama ikinci sırada yemek değil tatlı var. Hayatımda belki de yediğim en iyi tiramisu burada. Çok sevimli kavanozlar içinde sunulan, tatlı oranı tam karar olan mükemmel bir tiramisu yedim. Ki bu kadar yemeğin üstüne sadece tadına bakıp bırakmam gerekirken çünkü gerçekten herbirinden az az yemiş olmama rağmen fazlaca doydum. Yine de bu tiramisunun neredeyse yarısını yedim. Öyle güzel ağızda kayıp gidiyor ki mutlaka denemelisiniz.
Ve Magnolia anlatılmaz yaşanır. Hafif ekşi hafif tatlı. Bu tatlıların müdavimi olacağım kesin.

Tatlının yanına güzel bir kahve içmek isterseniz seçenek çok. En hoşuma giden şey de benim gibi migreni olanlar için kafeinsiz kahve olması. Nespresso kahveleri zaten çok başarılıdır. İstediğinizi seçin ve keyfini çıkarın.


Aysun hanıma, bizi davet eden Işıl hanıma, Ays Kitchen şeflerine ve ekibine, her birine bu güzel davet bu lezzetli tatlar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mekanı her şeyiyle çok sevdim çok beğendim. Mutlaka herkesin gidip görmesi gereken bir yer. Ayrıca çok da güzel bir jest yaptılar bize, bu güzel hediyelerin benim için anlamı büyük.

Gelelim bu güzel cafede fiyatlara, Burger 22 tl, Antrikot 31 tl, Roast Beef Pizza 26 tl, Steak Sandviç 26 tl, Tiramisu ve Magnolia 10 tl. Ayrıca çok lezzetli pastane ürünleri de var fiyatları çok uygun. Yakınlarda oturuyorsanız sabahları bir uğrayın derim. Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    04.05.2017 serdar kapan

    Gerçekten süper tatlıları ve kurabiyeleri var iyi ki gitmişim :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart