Butcha / The Butcher Shop and Steakhouse

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.07.2013

Tepe Primeda güzelce dekor edilmiş yeteri kadar büyük bir mekan Butcha. Girdiğiniz anda güzel bir izlenim uyandıyor, hoş bir mekan. Yuvarlak masalar çok şık olmuş. Garsonların ilgili ve güleryüzlü olması da artı bir puan. İçeride kasap gibi , açık içi görünen bi dolapta etlerin sergilenmesi de farklı. Ama eti dinlendirip pişiriyorlarmış ve bu sebepten de beklemesi gerekiyormuş.Butcha'nın hamburger ve steak de iddialı olduğunu duyduğum için bu sefer burgerlerinin tadına bakmak istedim. İlki Rokfor Soslu Burger, rokfor peyniri gerçekten yakışmış burgere. Köftesi kocaman , ekmeği kocaman yemesi zor tabi. Tadını beğendim , denenebilecek bir burger.


İkinci burgerim, Peynirli Biftek Burger, asıl en lezzetlisi bu. Kesinlikle başka hiçbir şey denemeye gerek yok aslında. İçinde köfte değil jülyen biftekler var. Tabi bu burgeri yemesi daha da zor elinize aldığınız an dağılıyor. Ama sorun değil, tadı zorluğunu önemsetmiyor.Diğer burgerim , Cheddar Peynirli Burger, içlerinde tadı en kötü olanı. Hatta fazla kötü. Tamam porsiyonlar büyük , bu gayet iyi ama bu burgerin içindeki köfte çok kalın lezzetsiz ve iyi pişmemişti. Emin olun okul kantinlerinde satılan hamburgerler daha güzel. Ekmeği okadar kuruydu ki neredeyse insanın boğazında kalıyor. Aslında bu ekmek sorunu diğer burgerler içinde geçerli. Çok çok eksi bir puan aldı malesef. Kötü bir burger tavsiye edemiyorum.


Son olarak Butcha Kasap Köfte , şuan çok popüler olan mangalda kilo ile köfte yerlerindeki köftelere benzemiyor. Daha çok ev köftesi tadında . Tercihe göre değişir tabi ama bence tadı güzel. Köfteler yine kalın ( konsepte uygun ) . Yanında piyaz ve patates kızartması ile servis ediliyor. Bu arada patates kızartmasının da tadını beğenmedim, bütün burgerlerin yanında vardı fakat iyi değildi.
Genel bir değerlendirme yaparsak açıkçası burgerlerinden çok da haz almadım. Çok daha iyi burgerler yedim. Tercihim gerçekten has bir hamburger yemekse ilk tercihim Butcha olamaz. Fiyatlara gelirsek tabiki çok pahalı. Bulunduğu yer dolayısıyla, konsepti dolayısıyla vs pahalı olması için birçok sebepleri var gibi görünebilir fakat tadları çok da iyi olmadığı için bu kadar abartmanın anlamı yok diye düşünüyorum. Ayrıca en olumsuz şey ise zaten Butcha'da burgerlerin fiyatı yüksek olmasına rağmen bir de üstüne Kuver için ayrıca ücret aldılar. Hiçbir Türk insanın sıcak bakmayacağı bir şeydir bu. Masaya oturdu parası diyebilirsiniz buna , ortaya konulan servis için 2 bardak su dolduruldu diye böyle bir miktar hesaba yansıtılmaz. Heleki fiyatlar zaten standardın üstündeyken kuver için extra ücret alınması hiç hoş olmadı. Bu yüzden gözden düştü. Buyrun size Butcha'da net fiyatlar, Kuver 15 tl , Rokfor Soslu Burger 20 tl , Peynirli Biftek Burger 22 tl , Cheddar Peynirli Burger 19 tl , Butcha Kasap Köfte 19 tl , Cola 6 tl. Afiyet olsun .Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart