Cadet De Gascogne

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.09.2014

Paris'te ikinci günümüzde şehir turu yaptık. Montmarte da yemek molası verdik. Yine klasik Fransız sokaklarındaki benzer cafelerden birinde yemeğe oturduk. Paris'te bir cafede oturacaksanız size ilk önereceğim şey mutlaka dışarda açık havada oturmaya çalışın. Çünkü içeriler çok basık, genelde karanlık ve kötü bir koku var. Her cafe için söyleyemem bunu ama çoğunluğu böyle.O yüzden de çok hoşlanmadım.Bu cafenin bir güzel özelliği ayrıca Türkçe bir menüsü var.Yemek seçerken hiç zorlanmadık :)Aldığımız duyumlara göre Paris'te Ördek eti Türklerin damağına uygunmuş . Yine kendimizi riske atıp (çünkü neredeyse yediğimiz hiçbir şeyi beğenmedik diyebilirim) hadi bakalım şu meşhur ördeği yiyelim dedik. İlk tadına baktığım yemek aslı Ördek butu ve patates püresinden oluşan Ördek Konfit. Güzel sayılabilecek bir görüntü ile önüme gelen ördek eti tam bir hayal kırıklığıydı,halbuki bize etiniz nasıl pişsin diye sorduklarında iyi pişsin dememize rağmen bıçağı ete batırdığın anda içinde kanlar aktığı için ben yine kaldım patatese :( Bu Paris'te yüzüm yemek açısından hiç gülmedi.Ayrıca et o kadar pişmemişti ki sertliğinden sakız gibi çiğneniyordu .


Diğer yemeğimiz de ördeğin bir farklı hali bu seferki göğüs etinden yapılmış, görüntü daha iyi yanında patates sote ile servis edilen yemeğin adı Yeşil Karabiberli Ördek Göğsü.Az önceki yemekten pişmesi açısından hiçbir fark yok.Bu da pişmemiş yine aynı şekilde içinden kanlar çıktığı için bunu da yiyemedik. Hatta çok ilginç olan yanındaki domatesin bile tadının buradaki gibi güzel olmaması.

Artık etten vazgeçip bari makarna yiyelim en azından bildiğimiz bir tad diyerek Bolonez soslu Penne söyledik. Malesef onu da yiyemedik. Onunda sosu çok kötüydü. Aşırı ekşiydi. Ayrıca sonradan rahatsız bile etti bizi.Bugün malesef yemek konusunda yüzümüz gülmedi.


Cadet De Gascogne'de fiyatlara gelince Ördek Konfit 19,50 euro, Yeşil Biberli Ördek Göğsü 22 euro,Bolonez Soslu Penne (ki makarna da penne olarak gelmedi ) 16 euro . Bu kadar açlığa bu rakamları ödemek hepimiz için çok kötü bir deneyim oldu. Malesef yemekler konusunda mutlu olamadık.Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart