Cennetkuşu Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.11.2015

Güzel bir akşam yemeği planıyla gelinmiş özel bir mekan Cennetkuşu Kebap . Bir tavsiye üzerine geldiğim bir yer. Çünkü açıkçası daha 2 ay öncesine kadar hiç adını bile duymadığım bir mekandı. Halbuki açılalı aşağı yukarı 2 yıl oluyormuş. Demek ki reklam konusunda biraz yetersiz kalmış. Ortaklarından biri olan Dicle hanımla biraz sohbet etme fırsatımız oldu. Çok tatlı ve misafirperver biri. Onun, bu mekanın sahibi falan olduğuna bakmayın gayet mütevazi olduğu için birçok işe koşturuyor, siz de görebiliyorsunuz bunu. Hoş sohbeti içinde ayrıca teşekkür etmek isterim.
Bu kebapçı fikri nereden çıktı diye sorunca, çünkü aslında asıl mesleği bu değil, çok hoşuma giden bir cevap verdi. Kendi evimin yakınında yiyebileceğim iyi bir kebapçı yoktu ve pizza nereye kadar yiyebilirim demiş, en iyisi bu iyi kebapçıyı ben açayım hem kendim hem de başkaları faydalansın demiş. Çok da iyi etmiş. Övgüyü hak edecek kadar iyi bir işletme burası.Birazdan siz de göreceksiniz.
Aslında ufak bir mekan belki toplasanız 10 masa yok. Ama gittiğimizde tek bir masa boştu şansımıza. Nasıl rağbet var siz anlayın. Garsonları da gayet güleryüzlü ve ilgili. Hemen siparişimiz alındı fakat sipariş için olması gerekenden biraz fazla bekledik. Onu da güzel telafi ettiler. Birkaç çeşit söylediğimiz için bütün yemekler aynı anda değil sırayla geldi ve bu yüzden de hepsini sıcak sıcak yiyebildik.Siparişilerimiz alındığı gibi masamız donatıldı. Yeşil salata tadı gayet güzel, mevsim yeşilliklerinin birçoğunu barındıran yağı tuzu yerinde zengin bir salata.

Bu salatanın yanında bir de sumaklı domatesli soğan salatası. Acı ve soğanı birarada sevenler için güzel bir alternatif. Ben soğanı sade sevdiğim için sadece tadına baktım. Gayet başarılı.

Tabiki soğanın ve kebabın yanında olmazsa olmaz maydanoz.

Ve hemen hemen her kebapçıda bulunan ve birçoğunda kötü olan ezme. Buradaki iyi, acısı yeterli, en azından su içinde değil, lezzetli.

İlk siparişimiz lahmacun. Bir kebapçıda açılış lahmacunla yapılır. 1 tane bile gayet doyurucu , kocaman bir lahmacun. Tadı çok iyi. Hamuru incecik, bayıldım.

Lahmacundan sonra yine tadına bakmak için Kuşbaşı kaşarlı pide istemiştim. Ya işte bu pide gerçekten anlatılmaz yaşanır. O ince çıtır çıtır hamurundan mı bahsetsem, iç malzemesinin bolluğundan mı. Etlerin tam kararında büyüklükte doğranmasından mı yoksa içine konulan kaşarın ayarının iyi belirlenmesi sebebiyle hem kaşarın hem etin tadını fevkalade alışımdan mı. Hangisinden bahsetsem bilemedim. Hayatımda yediğim en iyi kuşbaşı kaşarlı pidelerden diyebilirim. Kesinlikle ilk 3 e girer .


Kapanışı methini çok duyduğumuz Adana Kebap ile yapıyorum. Gerçekten büyük bir porsiyon buradaki Adana. Tek başına bile yeteri kadar doymanıza yardımcı olur. Başka bir şey söylemeye bile gerek olmayabilir. Belli ki çok özenli hazırlanmış bu kebap. Görüntüsü bile bunu anlatmaya yetiyor. Yanında gelen lavaşların yağlı olması Adana kebabına en yakıştırdığım şeylerden. Lezzeti tartışılmaz çok iyi. Sadece bana biraz acısı fazla geldi. Ama daha fazla bile isteyenler oluyormuş. Bu konuda bir alternatif sunulabilir bence. Tabi ki Adana bu acısız olması beklenemez ama acısı az veya çok olsun diye seçenek olsa çok iyi olur bence. Yani benim için biraz daha az olsaydı çok daha büyük bir zevk alacaktım. Yine de gayet memnunum. Bu kebaba kötü dersem zaten muhtemelen çarpılırım :)Gelelim Cennetkuşu'nda fiyatlara, yani en merak edilen kısma. Açıkçası bu kaliteye fiyatları görünce biraz şaşıracaksınız. Dicle hanım gerçekten herkesin buradan faydalanmasını istemiş belli. Çayyolu'nda diye uçuk fiyatlar bekleyebilirsiniz ama yanılırsınız . Lahmacun 7 tl ,Karışık Pide 14 tl ,Adana Kebap 17 tl , cola 3,50 tl , ayran 2 tl. Valla ben kaçırmayın derim gerisi size kalmış. Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    09.12.2015 Selim Ercan

    Cennet kuşu kebap harika pideler ve adana yapan bir yer böyle güzel bir yerin reklamını yaptığınız için teşekkürler. Her öğle vakti gidip pide yiyoruz çalışma arkadaşlarımızla vazgeçilmez yemek mekanımız. Birde eleştirim var adana biraz daha acısız olabilirse daha güzel olur sanki.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    31.12.2015 Cemile Ceren

    kesinlikle harika pideleri var kebabıda güzel ümitköyde ne yenir diye bakarken sizin sayenizde gördüğüm bu mekana aşık oldum resmen süpersin.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart