Dayının Yeri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.01.2014

Öveçlerde büyük ve kalabalık bir mekan Dayının Yeri. Belliki müdavimleri var çünkü ara sokakta olmasına rağmen içerisi baya yoğun.Bunca zaman burayı nasıl farkedememişim diye de kızdım kendime hatta. Garsonlar çok ilgili.İçeri girdiğiniz anda karşılayıp masanıza kadar eşlik ediyorlar. Ve çok güleryüzlüler. İlk izlenimim gayet iyi.Burası bir kebapçı. Kebapları nasıl yaptıklarını da görüyorsunuz. Her şey şeffaf. Hoşuma gitti.

Oturduğumuz gibi bir anda donattılar masamızı.Meze olarak neredeyse ne ararsanız var. Ezmeden turşuya,Soğan salatasından çoban salataya,pişmiş soğandan yeşilliğe,yoğurtlu salatalığa kadar .Ve her şey lezzetli ve bol bol.
Salatamızda gayet özenli ve lezzetliydi.

Önünüze bir menü gelmiyor,siz dur diyene kadar sırayla kebaplarınız masanıza geliyor. Başlangıç Fındık Lahmacun. Gayet lezzetli ve başarılı.Tadını beğendim.

Lahmacundan hemen sonra Adana Kebaplarımız geliyor. Tadı çok çok lezzetli tam kararında bir acısı var ve çok yeterli pişmiş.Yanında közde sarmısak,közlenmiş biber ve domatesle servis ediliyor. Bu arada bunlar peşpeşe geliyor. Yani siz arada hiç beklemiyorsunuz.Servis çok hızlı.

Hemen arkasından sıcak sıcak çöp şiş geliyor. Aynen bu da çok lezzetli.Şahane pişmiş kuzu eti yumuşacık, resmen ağızda dağılıyor.Sadece şiş kebap yapıyoruz diyen birçok yere göre emin olun çok daha lezzetli.

Son olarak Kaburgalarımız geliyor. Aynı çöp şiş gibi kuzu kaburgası çok iyi pişmiş.Yerken hiç zorlanmıyorsunuz ve tadı da çok lezzetli.Uzun zamandır yediğim en iyi kaburgalardan diyebilirim.Akabinde ciğer şiş de geliyor fakat çok doyduğum için ciğer istemedim ,malesef tadına bakamadım.

Dayının Yerinde fiyatlara gelirsek çok uygun fiyatlı bi mekan diyemem açıkçası. Ama kaliteli ve lezzetli.Fındık Lahmacun 1,50tl, Adana Kebap 14 tl, Çöp Şiş 14tl, Kaburga 15 tl, Cola 3tl, ayran 3 tl, su 1 tl. Bence fiyatlar 1-2 tl daha düşük olsa daha çok gelen olur .Saat 10 a kadar açıklarmış. Geç vakitlere doğru servis biraz yavaşladı mesela çayımız neredeyse yarım saat falan gelmedi. Tatlı ister misiniz gibi bir soru sorulmadı gibi.Bunlara da dikkat etmeliler.Genel itibariyle ben çok memnun kaldım.Tavsiye de ederim, Dayının kebaplarının tadına mutlaka bakın.Adanalı Şahin ustaya ilgisi için çok teşekkür ederiz.Afiyet olsun.
Adanalı Şahin Usta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
  • Çetin Emeç Bulvarı 8. Cadde 76. Sokak No:3/A A.Öveçler Ankara
  • 0312 473 06 82

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart