Dem-Et

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    35 Kez Görüntülendi

Tatil dönüşü yine Afyon yakınlarında Dem-et restaurantı gördük, girdik.

Bildiğimiz bir yer değil, yol kenarında görünce karnımız da acıktığı için tercih ettik bu mekanı. Baya büyük ve şık bir mekan, hemen ilgilendiler bizimle.

Kilo ile et köfte satan mekanlardan burası da, hemen reyondan gidip bakıp seçiyorsun yemeğini.

Biz Köfte ve burası Afyon olduğu için sucuk istedik yarımşar kilo.

Sucuğu cidden çok lezzetli, et oranı yüksek baharatı kararında. Çok beğendim.

Köftesini sevmedim, yani biraz sert geldi, tadı da hoşuma gitmedi. Açıkçası benim damak tadıma uymadı diyebilirim.

Genel olarak memnun kaldık mekandan ama salata olayında anlaşamadık, bize sormadan önümüze 5 kişilik salata getirdiler. Herkes bilir ki eğer masaya sormadan  bir şey konulursa bu ikramdır. Aslında ben tahmin ettim olmayacağını ama sormadıkları için demek ki burada ikram ediyorlar diye düşündük. Malum 5 kişilik salatanın ücreti de fazla oldu açıkçası. Söyleyince biz sormadan getirmeyiz falan dediler ama tabi biz kabul etmedik. Mecburen hesaptan sildiler ücretini.

Ama yaptıkları hoşuma gitmedi. Bazı mekanlarda bunu hep görüyorum tabiri caizse bir şeyleri hep kitlemeye çalışıyorlar gelenlere. Burada da böyle hissettim. Çünkü garsonun birinin şef garsona bu masaya kaç kişilik salata getireyim dediğini onun da bize sormadan 5 kişilik dediğini duydum ben. Onlar kabul etmediler ama etrafımızdaki bazı masalara da sormadan salata götürdüler.

Basit ve gereksiz hareket bunlar.

Üzerine de kaymaklı ekmek kadayıfı yedik, bunu da beğenmedim aşırı tatlı geldi. Ama kaymağı süperdi o ayrı ;)

Mekanla ilgili hiçbir şey bulamadım netten, ne adres ne tel ne sosyal medya hesabı, bu sebeple bilgi veremedim maalesef, artık şehirlerarası yolda gözünüze çarparsa girersiniz ;)

Afiyet olsun..

Yorum Yap

  • Afyon
Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart