Huqqa

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.08.2015

Çukurambar'da taze bir mekan Huqqa . İstanbullular Kuruçeşmeden bilir bu mekanı. Orada çok meşhur olan bu mekan Ankara'da da tutuldu. Nereden biliyoruz bunu pazartesi akşamı olmasına rağmen mekan neredeyse tamamen dolu.
Huqqa çok şık bir mekan. İçeriye girdiğiniz anda burası kalburüstü bir mekan diyorsunuz zaten. Kendinize güzel bir masa seçin ve oturun . İyi bir masa için, çok geç saate kalmazsanız rahatlıkla bulabilirsiniz ama aşağı yukarı akşam saat 8den sonra mekan baya bir kalabalıklaşmış oluyor. Kapıdaki arabalardan hiç bahsetmeyim ,normal fiyatlı bir araba tek tük denecek kadar az.
Genelde bir garson arkadaşımız o da Zeki bey bizimle ilgilendi. Bize yemek konusunda önerilerde bulundu, alternatifler sağladı, kendisinden de memnun kaldık.


Öyle bir kitapçık şeklinde falan menü beklemeyin. Bu konuda da farklılığını koymuş ortaya. Menü tablet olarak geliyor. Görüntünün coolluğundan ziyade yiyeceğiniz yemeğin kısa bir videosunu da izleyebiliyorsunuz. Yakışmış.

Güzel bir kırmızı et yemeği yemek istedik. Dana Paillard dikkatimi çekti , garson arkadaşımızın da tavsiyesi ile deneyelim dedim. Etinizin nasıl pişeceğine siz karar veriyorsunuz. Bence en iyi karar iyi pişmiş fakat yanmamış :) Aynen istediğim gibi geldi. Tabağımın altına döşenmiş mantarlı sos tabi ki mantar parçaları ile birlikte mükemmel bir tat katmış yemeğe. Etin tadı kadar sosuna da bayıldım. Üzerinde jülyen doğranmış buharda pişmiş sebzeler ve ıspanak , onun bir altında püre. Bunlar hepsi birleşmiş güzel bir akşam yemeği olmuş bana.Yanında çeşit çeşit ekmekle servis ediliyor. Ekmekler de lezzetli.

Dedim ya bugün kırmızı et günü. Diğer seçeneğim Etli Fajita. Fajitada en sevdiğim şey yemeğin cızırdayarak gelmesi. Aşırı sıcak olması mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Etin lezzeti gayet güzel. Fajita seviyorsanız burada da deneyebilirsiniz. Görüntü de tadı da yerinde. Yanında lavaşla servis ediliyor.Bu güzel yemeğin üstüne bir bardak çay içtik. Çayla ilgili ne söylenir. Tazeydi :)

Masanızda bulunan tepsinin içinde aradığınız her şey var. Şeker , tuz , peçete , kürdan vs. Bu tarz şeyleri istemek için garson aramak zorunda kalmıyorsunuz.

Gelelim asıl en merak edilen konuya. Huqqa gerçekten çok pahalı bir mekan. Hem ismine hem mekana hem yemeklerine hem hizmete ,bunların hepsine birden ödüyorsunuz bu parayı. O yüzden cebinizden , iyi bir yemek yiyecekseniz , yüksek miktarda para ödemeyi bilerek gelin buraya. bu ne pahalılık diyecekseniz hiç uğramayın derim. Çukurambar'daki diğer birçok mekandan daha pahalı burası. Bir konsepti var ve o konseptte ilerliyorlar.
Dana Paillard 52,50 tl ,Etli Fajita 47,50 tl , Cola 9,50 , çay 5 tl . Yemeklere pek bir şey diyemem tadına göre hakkedip etmediğine karar verilir. Fakat tabi bir colanın bile 9,50 tl olması aşırı ama bu mekan için şaşırdığım bir şey değil. Karar sizin. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart