Little Kitchen

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
29.06.2017

Little Kitchen listemde farklı bir lezzeti denemek için zaten duruyor ama bu sefer yemek sonrası için kısmet oldu.Bir kahve içmek güzel bir tatlı yemek için geldik buraya. Besa Kulenin altında bulunan mekan cumartesi gecesi diğer yanındaki cafelere oranla biraz daha sakin olduğu için burayı tercih ettik. Ufak bir bahçesi var. İçerisi güzel döşenmiş şık bir mekan. Garsonları güleryüzlü fakat servis biraz yavaş.

İlk kahvem klasik olsun Türk kahvesi. Sunumunu da tadını da beğendim.


Diğer kahvem Latte. Normalde Latte pekçok yerde daha yumuşak olur ama burada biraz sert geldi. Acı tadı aldım . Genelde soft bir kahve olduğu için Latteyi tercih ederim ama burada sevmedim.
Kahvelerin yanında gelen kurabiye enfes yalnız.Tarçınlı çıtır çıtır.

Macchiato ise sadece tadına baktım çünkü bana göre değil sert bir kahve. Ama masadakiler beğendi.


Kahvenin yanına tatlı sevenlerdenim. Nutellalı Cheesecake bence çok başarılı. Tam bir tatlı. Nutella tutkunları bunu mutlaka denemeli.


Sıcak Nutellalı Rustik Tart ise daha değişik bir tatlı ama o da lezzetli. Yanındaki sosla ve meyvelerle artık hangisini seviyorsanız, deneyin. Her biri farklı bir tat verdi tarta.


Lİttle Kitchen için asıl değerlendirmemi yemeklerin tadına bakınca yapıcam. Özellikle burgerinin tadına bakmaya en kısa sürede gitmeyi planlıyorum.
Fiyatlara gelince, Türk Kahvesi 5,50 tl, Latte 8,50 tl, Macchiato 6 tl, Nutellalı Cheesecake 14 tl, Nutellalı Tart 13 tl, cola 6 tl. Afiyet olsun.

Buranın en meşhur yemeklerinden birinin burger olduğunu zaten biliyorum. Denemek için sabırsızlanıyordum ve sonunda deneyebiliyorum. Garson arkadaşımızın tavsiyesi üzerine mönüye yeni giren Home Burger tercihimiz oldu. Normalde burgerlerde 100 gr ve 200 gr seçenekleri var ama bu burgerde yok, tek seçenek 200 gr burger köftesi. %100 dana etinden oluşan köfte baya baya lezzetli,baharat oranı tam istedğim gibi oldukça az, yerken köftenin tadını yani etin tadını çok net alıyorsunuz. Ankara'da bence ilk beşe girer o derece. Bu Home Burgerin bir diğer özelliği burger ekmeğinin kendi özel yaptıkları ekşi mayalı ekmek olması. Bu ekmek de baya başarılı. Lezzeti süper. Burgerde ekmek artık baya önemli. İyi ki bunu tercih etmişim dedirtti bana. Tek sevmediğim içinde acuka olması ,aslında acukayı sevmiyor değilim ama biraz fazla sürülmüştü, neredeyse burgerin tadını bastıracaktı. Belki burgerin tadı bu kadar iyi olmasaydı yine de acuka bu tadın önüne geçebilirdi. Ekmeğin üstüne ince bir tabaka halinde sürülse çok daha iyi olur. Cheddar zaten burgere en çok yakışan peynir. Güzel kombin lezzetli burger :) Yanında gelen patates kızartması ince olsa daha severdim.Yanında tabi ki tercihim ayran,o da lezzetli.

Bir de salata denemek istedim. Yaz aylarına uygun hafif mi hafif güzel bir salata oldu bu beş peynirli salata. İçindeki peynirler de baya lezzetli, tabi favorim ızgara hellim :)


Gelelim Little Kitchen da fiyatlara Home Burger (200 gr) 28 tl, Beş Peynirli Salata 23,50 tl, ayran 6 tl, çay 3,50 tl, Türk kahvesi 6 tl. Burgerde fiyatı normal buldum çünkü köftesi büyük ama salata fiyatı biraz fazla, bir de peynirli yani etli falan da değil. Ayranda durum daha vahim 6 tl cidden çok. Onun fiyatının biraz düşük olması gerek. Abartılmış.
Hizmetten ve yemeklerden çok memnun kaldım. Ortamı da güzel. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart