Peçenek Döner

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.12.2015

Peçenek Döner Ankara'nın eski dönercilerinden. Çok da meşhur ha. İnterneti bir açın yüzlerce yorum bulursunuz hakkında. E bu kadar meşhur bir yeri ziyaret etmekte geç kaldığımın farkındayım.
Sanayi içinde gayet büyük bir mekan Peçenek. Eskiden Etlik garajlar içinde ufak bir yerleri varken işler büyünce, e bu meşhurluğu da kaldırmak lazım , buraya taşınmışlar. İyi de olmuş. Öyle lüx bir görüntü yok. Kendi halinde sıradan bir mekan. Mekanın büyük olması sebebiyle yer bulmak kolay. Küçük bir yer olsaydı biraz zor olabilirdi çünkü tabiri caizse arı gibi çalışıyorlar , masalara biri oturuyor, biri kalkıyor. Garsonları da gayet güleryüzlü. Anında ilgi var size.
Sipariş verdiğiniz gibi hatta oturduğunuz gibi servis açılıp salata masanıza geliyor. Hız konusunda 10 numaralar. Siparişte aynı hızla geliyor masaya. Salata başarılı.

Buranın en meşhur yemeği tabi ki döner, adından da anlaşılacağı üzere. İşte o şahane döner bu.

1 porsiyon döner tabakta, lavaşların üzerine serilmiş bir şekilde geldi. Döner de , lavaş da sıcak. Zaten bu döner biraz soğusa yiyemezsiniz. Öyle yağlı bir döner ki yağlar pıt pıt damlıyor tabağa. Ama nefis, ama harika , ama muhteşem. Tam anlatılmaz yaşanır dedikleri cinsten. Yağlı sevmiyorsanız yanından bile geçmeyin ama yağlı sevmediğiniz halde gelip yiyip kötü bir döner de demeyin. Dedirtmem , bu haksızlığı yaptırtmam :) Açıkçası dönerde yağlı olacak ki tadı olsun.
Gerçekten eski Ankara Döneri dedikleri bu. Aradığınız buysa , has , gerçek bir döner yemek istiyorsanız mutlaka buraya gelin. Misafirlerinizi de getirin.


Sırf tadına bakalım diye bir de pide söyledik. Garson arkadaşların tavsiyesi Kıymalı pide olduğu için kıymalı söyledik. Ama dönerin porsiyonu gerçekten yeterli ve çok lezzetli olunca pideden yiyemedim o an. Sadece küçük bir parça aldım. Ama dönerin tadı öyle baskın olunca pideyi sevemedim. Paket yaptırıp eve getirdim haliyle. Sonra evde onu yiyince anladım ki pidesi de güzel ama mükemmel değil arkadaş. Ama döner varken hiç pideye gerek yok. Kafa karıştırmaya lüzum yok.


Gelelim hesaba, öncelikle şunu söyleyim burada kredi kartı geçmiyor, cebinizde parayla gidin. Bakıp seçebileceğiniz bir menüde yok. Kapının girişinde bir kara tahta var orada fiyatlar yazıyor. Döner 1 porsiyon 18,50 tl . Açıkçası gerisini tam bilmiyorum bakmamışım. Ama 2 porsiyon döner 2 ayran ve 1 kıymalı pideye 52 tl ödedik. Bence bu lezzete bu fiyat makul. Doyurucu olması da önemli tabi. Afiyet olsun.  • İskitler mah. Tesviyeciler cad. Seçim sok. No:69 Ankara
  • 0312 342 05 87

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart