Söğüşçüm

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
01.08.2016

Çeşme tatiline tam gaz devam ediyoruz. Hem de çok mutluyuz. Buraya kadar gelmişken Alaçatıya gelmemek hele ki Alaçatı çarşısına uğramamak asla olmaz. Çok curcuna bir yer fakat çok güzel. Hayat burada akıyor resmen. Her çeşit insan her çeşit mağaza her çeşit yiyecek var burada.
İşte Söğüşçüm de o çeşitlerden biri. Alaçatı çarşının başından aşağı inip sola döndüğünüzde biraz ilerleyin orada Söğüşçüm.Böyle küçük bir mekan. Önünde iki masa galiba içerde de sadece iki masa.İşleyiş çok basit önündeki camdan ne yiyeceğini gör, seç, dürümünü yaptır. Bizde aynen öyle yaptık.


Dürümüm gelene kadar birkaç tane midye attım mideme. Bildiğimiz midye, seviyorsan güzel işte.

Söğüş bilmeyenler için söyleyim kelleden oluşan bir şey. İçine tam olarak ne koyup koymayacağınız size bağlı. Beyin koydurmayadabilirsiniz.Ama ben hepsi olsun istedim. Favorim tabi ki dil ve yanak. Karışık farklı bir tat. Bu tarz şeyler seviyorsanız deneyin derim. Ama ben normalde söğüş çok sevmeme rağmen burada o kadar da bayılmadım. Güzel fakat mucizevi bir şey değil. Tabi kötüydü vs dersem de haksızlık etmiş olurum. Bence beyin güzel bir tat vermişti.
Yanında ayran içtim, buranın yayık ayranı.Çok lezzetli. Aslında bir şey içmeyecektim ayran yakışır dedikleri için içtim. Gerçi pekçok kişi söğüş yanında alkol tercih eder. O da size kalmış tabi. Ayranı çok yakıştırmadım söğüşe ama bu güzel ayranın tadına bakmış oldum bu vesileyle.Söğüşçümde benim yediğim bu söğüş dürüm 17 tl , Yayık Ayran 6 tl ,Midye 1 tl(tane). Zahmetli bir yemek olduğu için pahalı olmasını normal karşılarım da yine de biraz abartı geldi fiyat. Kısmen beğendim ben, seviyorsanız sizde deneyin, başka seçenekler de mevcut. Afiyet olsun.  • Tokoğlu Mah. Kemalpaşa Cad. No 54/1A Alaçatı Çeşme İzmir
  • 0232 723 23 09

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart