Tarihi İnegöl Köftecisi Nevzat Usta

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    19 Kez Görüntülendi

Nevzat Usta bayadır duyduğum ama bir türlü gitmeye kısmet olmaz derler ya, işte o mekanlardan. Çünkü uzun süredir aklımda anca gidebildim. Neden aklımda, malum şimdi isminden ve fotoğraflardan anlaşılacağı üzere burası köftesiyle ünlü hatta İnegöl köftesiyle ünlü bir mekan.

Beklentim büyük normal olarak. Ankarada iyi İnegöl köfte yapan yer henüz bulmuş değilim çünkü.

Direk 2 çeşit köfteden mevzuya giriş yapıcam. Şimdi burada bir normal İnegöl köfte bir de Bursadan çok alışkın olduğum bir lezzet olan köfte İskender var benim tercih ettiğim. Bursada pideli köfte olarak da geçiyor adı pekçok mekanda.

Köfteler evet güzel ama iddialı oldukları kadar mükemmel değil. Ben köfteyi çok sevdiğim için evet yine olsa yine yerim. Beklentimi kısmen karşıladı diyebilirim. Baharat olayını iyi ayarlamışlar, köftenin tadını güzelce alabiliyorsunuz ama lezzet olarak biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. İnegöl köfte tadına henüz biraz uzak. Köfte İskender bir tık daha lezzetli geldi belki sosundan dolayı olabilir.

Bu gördüğünüz masadakiler salata hariç ikram.  Tatları da fena değil. Bir de bir ufak ezogelin çorbası tadına baktım. Tadı güzel böyle evde yaptıklarımız gibi.

Hizmetten çok memnun kaldım. Çok ilgili ve güleryüzlüler. Üstüne bir de güzel semaver çayımızı içtik. İşte bu çok iyi geldi.

Afiyet olsun…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart