Taşfırın Pidemiz

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
01.01.2014

Cepada en üst katta self servis olmayan bir mekan Taşfırın Pidemiz.İçeride boş kalan 1-2 masa vardı.Onlardan birini de biz doldurduk. Garsonlar maşallah arı gibi çalışıyor.Çünkü çok yoğun.Hatta bazı müşterilerin siparişleri baya bir gecikmiş,şikayetçi olan insanlar gördüm.Bizde sipariş vermeden önce garsona sorduk ne kadar sürede gelir diye,garson arkadaşımız dürüst oldu ve net bir şey söyleyemem en geç yarım saate gelir dedi.Bizde peki madem bekleriz dedik ve 10 dk sonra geldi siparişimiz :)Mekanın dekoru hoş olmuş gördüğüm kadarıyla fırınları küçük olduğu için siparişler biraz geç çıkıyor mekan tamamen dolu olunca yetişmiyor.Menüde aklınıza gelen her türlü pide çeşidi var. Vejeteryanlar için sebzeli veya sadece peynirli pide seçeneği var.


İlk siparişim Bafra Kapalı Kıymalı Pide.Uzun zamandır merak ediyordudm Bafra pidesi nasıl oluyor diye,sonunda deneme şansı buldum. Gerçekten çok lezzetliydi. Pidenin hamuru tam kıvamında pişmiş hafif çıtır,çok hoşuma gitti.İçindeki kıyma harcı da güzel.Tavsiye ederim tadına bakın :)


İkinci pidemiz Kapalı Kavurmalı Pide. Kavurmalı Pide açıkçası kıymalı kadar lezzetli gelmedi bana. Tadı güzeldi fakat o kıymalı pidedeki çıtırlık kavurmalı pidenin hamurunda yoktu.Yine de kavurma sevenlerin yiyebileceği bir pide.Porsiyonlar gayet büyük 1 kişiyi rahatlıkla fazlasıyla doyurabilecek cinsten.Hatta 1-2 tanesi kalıyor bile diyebilirim .Tabi herkesin doyma kapasitesi farklı olduğu için bu konuda net bir şey söyleyip kimseyi yanıltmayım.


Pide salatasız olmaz tabiki,salatamız da lezzetli.

Gelelim Taşfırın Pidemiz'de fiyatlara , Bafra Kapalı Kıymalı 11tl, Kapalı Kavurmalı Pide 16,90tl,Ayran 2,75tl,Cola ,Sprite vs 3,50tl,Mevsim salata 5,50tl.Fiyatlar çok da uygun değil. Heleki Kavurmalı pide gerçekten pahalı.Madem fiyatlar böyle en azından salata ikram olabilirdi. Hoş olurdu. Afiyet olsun.


  • Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Yolu 7. Km. 17. Sok Cepa Avm 2/73 Balgat Ankara
  • 0312 219 63 33

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart