1453 Osmanlı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    778 Kez Görüntülendi

Güzel bir akşam yemeğinin ardından keyfimizi katlamaya devam etmek için Çukurambarda bu yaz açılan 1453 Osmanlı cafeye geldik. Mekan çok büyük , bu sebeple de çok ferah. Ama baya boş. Yeterince tanıtımı yapılmamış sanırım, etraftaki mekanlar baya dolu olmasına rağmen burada çok az kişi var. Gerçi sürekli öyle mi bilmiyorum. Sözün özü hoşuma gitti ilk girişte.

 Yemeğimizi yediğimiz için bir çay kahve içelim yanına da tatlı bir şeyler söyleyelim fikri ile geldik.

Arap kahvesi, biraz menengiç gibi ama daha acı buldum. Tadı iyi fakat bana pek hitap etmedi. Malum benim gibi migreni olan insanlara acı kahveler pek yaramıyor, yani bana yaramıyor.

Tatlı olarak ilk söylediğim Saray Güzeli. İsimler oldukça ilgi çekici.  Kup içinde tatlı krema, orman meyveli sos ve çilek var. Başarılı, kesinlikle yenilir :)

Karşınızda Love, adı gibi aşk yaşatacak mı size bir bakın isterseniz. Pankek katları arasına mevsim meyveleri konulmuş, bununla kalmamış nutella, bal, kaymak ve kuruyemiş eklenmiş. Daha ne olsun ki. Bir tatlıdan daha ne beklersin. Ben beğendim ama biraz ağır onu söyleyim :)

Baktık nargile var. Benim eşim pek bayılır nargileye. Oturduğumuz yerde varsa asla kaçırmaz hemen kendilerine söylediler bir tane. Ben pek anlamam ama güzel dediler, içenler :)

Ama nargile mönüsü çok klas ;)

 

Şuraya da mekanın 1-2 fotoğrafını bırakıyorum. Çocuklar için oyun alanı, aşağıda mescit, özel davetleriniz için de vıp odaları var. Vale hizmeti de mevcut.

Afiyet olsun…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart