Aman tatile giderken unutmayın !!

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    355 Kez Görüntülendi

Derinin anladığı ilk uzunca tatili diyebiliriz :)

Geçen sene Alaçatıya gittiğimizde 4 aylık olduğu için pek bir şey anlayamadı tabi. Ama bu sefer baya bir tadını çıkardı. Şimdi bu yazımda size tatile giderken Derin için yanıma neler aldım onları yazıcam. Yani 1 yaşındaki bir bebeğe deniz tatilinde neler gerekiyor, bunları paylaşalım.

Size ilk önerim mutlaka bir liste yapın telefonunuza. Eksikler aklınıza geldikçe oraya yazın. Çünkü valiz hazırlamaya başladığınızda maalesef hepsi aklınıza gelmiyor. Ya da hiç liste yapmayın açın bloğuma bakın :D

En önemli şey tabi ki mayo bez. Bunu almayı sakın tatil beldelerine bırakmayın. Çünkü fiyatlar oralarda gerçekten neredeyse 2 katı oluyor.

Ben mayo bezde Hem Sleepy hem de Prima kullandım.

Sleepynin giyimi daha kolay sanki daha esnek geldi bana. Ama her ikisi de suyu tutuş açısından iyi. Yani ikisi de ağırlık yapmıyor, emiş gücü iyi ;)

Mayo bez kadar önemli olan bir diğer şey ise tabi ki güneş kremi. Bebeğinize uygun bir krem olmalı, yani kendinize kullandığınızı kullanmanızı tavsiye etmem.

Güneş kreminde 2 marka kullandım. Biri Mustela ki hemen hemen her ürününü kullanıp oldukça memnun kaldığım bir marka. Sabah kalktığı andan sürüp, her 2 saatte bir yeniledim. Çünkü hiçbir anne bebeğinin güneş yanığı acısını çekmesini istemez. Gerçekten çok iyi korudu. Hiç sıkıntısı olmadı Derinin. Bronzlaşmadı diyemem hatta kendi esmer olduğu için baya karardı ama sıkıntısız çok tatlı bronzluğu oldu Derin kuşumun ;)

Diğer marka ise Trukid güneş kremi. Bu da gayet iyi, bebekler için üretildiği için de güven veren bir marka.

Emin olun her ikisini de baya araştırdım ;)

Vücut losyonu mutlaka almalısınız yanınıza. Çünkü bebek sürekli suda, oradan sonra duşa girip çıktığı için vücudu geriliyor. Malum bu gerilmeler de canının yanmasına sebep oluyor ki bunu da hiç istemeyiz. Malum aman kuzularımıza bir şey olmasıncıyızdır biz anneler :)

Yine Mustelanın vücut losyonunu kullandım ve memnunum. Bunun yanında Farmasinin de bebek vücut losyonunu kullanıyorum o da başarılı ;)

Tabi ki bebeğin havlusu, şampuanı, sabunu ve lifi unutmamanız gerekenlerden. Ben sabun almadım. Çünkü yine Mustelanın hem saç hem de vücut için kullanılan aynı şampuanı var. Açıkçası kolaylık oldu.

Ne olur ne olmaz diye Hametan krem de aldım yanıma. Hiç ihtiyacım olmadı ama yanık olsaydı hafif hafif sürerim diye düşünmüştüm.

Mayosuz da bir kere falan denize girdiği oldu Derinin ama genelde mayo ile soktum. Ki aldığım mayo UV ışınlarından koruyucu özelliğe sahip bir mayoydu. Bunun altına da bir deniz ayakkabısı iyi olur. Rahatça yanmadan kuma basabilmesi için ;) Ben Slipstoptan aldım :) Çok sevimli modeller var.

Denize girerken bu yaşlardaki bebeğiniz için mutlaka üstü kapalı bir simit ve buna rağmen başına güneş geçmesin diye şapka. Çünkü her daim o simitle suya girmek istemiyorlar.

Her denizden çıktıktan sonra hemen odaya gitmeyeceksek ne olursa olsun Derini sahildeki duşlara sokup üzerindeki tuzlu sudan arındırmaya çalıştım. Ve hemen altındaki ıslak bezi çıkarıp yenisini giydirdim ve üstüne Müslin bezden olan havlusu giydirdim. Böylelikle ıslak kalmasını engelleyip hasta olmasının önüne geçmiş olduk.

Bu kadar önleme rağmen yine ateşi vs çıkarsa diye yanınıza bir ateş düşürücü ve ateş ölçer almakta fayda var.

Bunlar en önemlileri ;)

Bunların yanında tavsiyem bolca kıyafet, ne olur ne olmaz diye kalın bir iki kıyafet almanızı öneririm.

Denizde oynaması için kova kürek takımı da baya işe yarıyor :)

Umarım size bir faydam olur :)

Hepinize şimdiden iyi tatiller dilerim.

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart