Aslı Börek

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    527 Kez Görüntülendi

Aslı börek Güvenlik caddesinde yılların mekanı. Cafe tarzında mönüsü var ama tabi burası pastane havasında. En çok sevdiğim şey de börek poğaça kokusunun etrafı sarmış olması. Ben seviyorum bu mis gibi kokuları çünkü :)  Niyeyse böyle bir ev ortamı oluşturuyor bana göre.

Personel oldukça ilgili çok güzel ağırlıyorlar herkesi.

Ne yiyebilirim diye danıştığımda mantı ve köftelerinin çok iyi olduğunu özellikle köfte de iddialı olduklarını söylediler. Bu ara sürekli köfte yediğim için bu sefer tercihim mantıdan oldu.

Mantı isteyince hemen yoğurttaki sarımsak oranı nasıl olsun diye sordular, bunu özellikle takdir ettim. Bazen çok sarmısaklı geliyor yenilmiyor. Tam istediğim gibi sarımsak oranı geldi ayrıca yoğurdu da çok lezzetli. Mantı görüntü olarak da çok iyi ve porsiyon gayet doyurucu, yeterli yani.

Mantılar çok büyük geldi bana, yani hepsi sanki tek lokmalık, hamurunu da kalın buldum. Ben mantıda böyle biraz ağzımda dağılmasını isterim. İç malzemesi gayet bol ve tadı da lezzetli ama işte büyüklüğü ve kalınlığı biraz hoşuma gitmedi.

Güzel sıcak samimi bir mekan. Başka yemekler de denenebilir. Hatta yıllık 2 milyon su böreği üreten bir firmadan ne den su böreği yemedim diye de pişman oldum valla.

Afiyet olsun…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart