Azz Azz Kebapçı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    642 Kez Görüntülendi

Size yine şahane bir kebapçı buldum. Burayı mutlaka not edin ve gidin, eminim pişman olmayacağınıza ;)

Temmuz 2019 da açılmış yeni bir mekan. Sloganı Bir Adana hikayesi olan bu mekanın haliyle en merak edilen kebabı Adana Kebap.

Öncesinde masaya ikramlar geldi. 2 çeşit salata, ezme, patlıcan söğüş dedikleri yoğurtlu patlıcan, soğan salatası. Hepsi gayet güzel. Ama ezmesine bayıldım. Taze domatesle yapıldığı belli, hiç sulanmamış ayrıca, çok lezzetli.

Önden içli köftelerimiz geldi. Burada önce haşlanıyor, sonra ızgaraya atılıyor. Üzerine bir de çok hafif sarmısaklı sos döktürdük, tadını çok beğendim.

Mönüde Essah Kıyma dedikleri Adana Kebap efsane bir şey. Bakın çok net söylüyorum yediğim en iyi Adanalar ile yarışır bu kebap. Gayet yağlı, baharatı tam kararında, ne çok acı ne değil, zaten tamamen zırh kıyma, elde dövülenlerden, muhteşem bir tat. Gidip yerseniz anlarsınız ;)  Porsiyon da doyurucu 180 gr.

Sacdan bozma dedikleri 200 gr dana bonfile lokum has tereyağ içinde cızırdayarak pişiyor. Ve o yağın içine bir de fırın pideden batırılıyor, çok güzel gerçekten lokum gibi bir et oluyor. Çok beğendim bunu da.

Yanına istediğimiz Adana’dan gelen ev yapımı şalgama da bir ayrı bayıldım, belirteyim.

Üzerine de hamsiköy sütlacı yiyerek konuyu  kapattık :)

Çok beğendim mekanı her yönüyle, ustaları işi iyi biliyor belli, ayrıca çok ilgili ve misafirperverler. Mekan da ufak ve şık.

Afiyet olsun.

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Bıraktığım Kart