Balat Çayyolu

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    1091 Kez Görüntülendi

Balat Çayyolunda çok hoş bir mekan. Sevgili arkadaşım @eray_şen_ in daveti üzerine geldiğimiz bu mekan meyhane konseptiyle hizmet veriyor.

Geldiğimizde masamız hazırlanmış binbir çeşit meze sırasıyla önümüze dizilmişti. İnsan hangi birinden yiyeyim diye düşünüyor emin olun. Çeşit fazlalığından sayamadım kaç tane vardı diye. Ama hepsi birbirinden taze ve lezzetli. Zaten azar aza bu mezelerden alıp kendinize bir tabak hazırlarsanız sonuna kadar keyfini çıkarırsınız hatta ana yemeği gözünüz görmeyedebilir :)

Girit ezmesi, zeytin salatası, köpoğlu, patlıcan ezme, kaya koruğu favorilerim arasında oldu.

Ana yemeklere gelirsek yaprak ciğer efsane. Baya baya lezzetli.

Saç kavurma da keza çok lezzetli.

Izgara köfte ise hem sunum olarak hem de tat olarak oldukça başarılı.

Burada dikkat çekmek istediğim konu aslında şu. Meyhane konseptiyle hizmet veren çoğu mekanda yemekler böyle lezzetli olmuyor. Çünkü ana yemeğe gelene kadar mezelerle birlikte alkol alındığı için ana yemeğin nasıl olduğunu çoğu insan farketmiyor. Ama burada şaşırılacak seviyede yemekler başarılı. Benim gibi alkol kullanmayanlar için de tercih edilme sebebi olacaktır.

Bu güzel mezelerin ve yemeklerin yanında bir de çok keyifli bir fasıl var. Yavaştan başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine doğru eğlence tavan yapıyor söyleyim.

Bu güzel daveti için canım Eraya ve fotoğraflar için de @pamuksekerlerphotograpy e çok teşekkürler.

Afiyet olsun…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart