Big Baker

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
04.11.2017

Big Baker sevdiğim burgercilerden. Daha önde Bahçeli şubesinde yemişliğim var o zamanda çok beğenmiştim. Bu sebeple Cepa'da girmekte tereddüt etmedim. 2 katlı bir mekan. Güzel sade, servis de hızlı sayılır.

Birkaç burgerin tadına bakma şansım oldu. Pastırma-Cheddar olanla başlayım. Pastırma bilirsiniz oldukça baskın bir lezzet. Seviyorsanız burgerin içine de baya yakışıyor bence. Big Baker'ın köfte kalitesi zaten güzel. Çok baharatlı değil ki benim aradığım bu. Etin tadını almak önemli çünkü. Cheddar zaten burgerde ayrı düşünülemez gibi bir şey oldu. Yani burgere bu ikili yakışmış. Tabi pastırma tadı daha baskın bunu bilin.
Burgerler standart 165 gr köfteden oluşuyor ve hepsinin yanında tabi ki patates tava var. Bu patatesi sevmedim çünkü ben burgerin yanında kalın patates sevmiyorum.


Köz Patlıcanlı burgere gelirsek, içinde hem köz patlıcan hem köz biber var. Ben ikisini de sevdiğim için beğendim. peynir olarak da mozzarella tercih edilmiş. Bence peynirlerden cheddar da mozzarella da hellim de burgere çok yakışıyor. Ama köz patlıcana en iyi mozzarella giderdi doğru karar olmuş.


Mozzarella burgerin ise içinde fesleğenli domates sos var. Tabi ki tadı baskın. Domates sosu biraz ekşimsi bir tat da kattığı için ben çok sevmedim. Ama tabi damak tadı bu, lezzeti seven çok.


3 peynirli burger peynire bayılanlar için yapılmış :) Cheddar, edam ve mozzarella peyniri var içinde. Edam biraz yabancı gelebilir. Ama inanın tadı güzel. İnek sütünden yapılan bir Hollanda peyniri, biraz sürülebilir tarzda. Valla ben bu burgeri beğendim. Bu peynir 3lüsü süper olmuş.


Bu burgerlerin fiyatlarına gelirsek Pastırma-Cheddar 26,90 tl, Köz Patlıcanlı 24,90 tl, Mozzarella 23,90 tl, 3 Peynirli 25,90 tl. Fiyatlar bu tarz burgercilerde biliyorsunuz hemen hemen aynı. Bana da çok abartılı gelmedi açıkçası. Baya doyurucu olduğunu söylüyorum, lezzeti de iyi . Bir tık daha düşük olabilir tabi fiyatlar. Ama napalım malesef artık her şey çok pahalı. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart