Cafe Pirogi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.07.2017

Cafe Pirogi'yi önceden siz de biz de biliyoruz. Rus mutfağı için gelmiş ve çok memnun kalmıştık. Mekanın sahibi Hülya hanımın yine nazik davetiyle bu sefer de kahvaltısını tatmaya geldik.
Bu sefer bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek blogger arkadaşlarımla birlikte tadım yapalım istedim. Çok keyifli bir gün ayrıca şahane bir kahvaltı oldu.
Geçen sefer hava şartları sebebiyle bahçenin tadını çıkaramamıştık. bugün bol bol oturduk temiz hava aldık keyfini sürdük. Bize de şahane bir masa hazırlanmıştı .

Kahvaltımız serpme kahvaltı. Bana sorarsanız içinde eksik hiç bir şey yok. Zaten fotoğraflardan görüyorsunuz. Ve her şey oldukça bol. Kalabalık bir grubun bile altından rahatlıkla kalktı Cafe Pirogi.
Gelelim kahvaltıda neler var. Peynir çeşitleri hepsi çok lezzetli, siyah ,yeşil zeytin,domates ,salatalık, biber söğüş, salam, sosis sote, tereyağ, bal kaymak, tahin,reçeller, kayısı ceviz, marmelat. Evet bunların hepsi kahvaltıda var. Hepsine hepimiz bayıldık :)

Bunlara ek olarak yine kahvaltının içinde 2 çeşit börek var, biri peynirli, biri pastırmalı. İkisi de çok iyi. Özellikle pastırmalı olan kapış kapış bitti.Yine kahvaltının içinde pişi var. Evet pişi de var. Bu kahvaltının içindekiler bitmek bilmiyordu :) Pişi de çok severim :)

Kahvaltının içinde tabi ki yumurta da var. Biz yumurtalarımızı ayrı ayrı istemek yerine mönüde bulunan Saray yumurtasından yaptırdık.Tabi bu kahvaltıya dahil değil. Ama iyi ki böyle yaptırmışız çünkü farklı bir yumurta denemiş olduk. Saray yumurtası Osmanlıdan gelen bir lezzet. Soğan ve baharatlar üzerine yumurta kırılarak yapılıyor. En ilginç baharat ise bence tarçın. İlk defa bir yumurtada tarçın yiyorum ve açıkçası hoşuma gitti. Tabii öyle çok fazla değil tadı çok hafif derinden gelen bir tat. Biraz da tatlı bir tat katmış. Valla ben çok beğendim, siz de bir deneyin derim.


Bir diğer isteğimiz ise sebzeli omlet oldu. Bu da kahvaltıya dahil değil. Kırmızı ve yeşil biber ve mantar ile hazırlanan omlet de lezzetli.


Ve gelelim yine farklı bir tada. Syrniki yine sovyet mutfağından bir lezzet. Bir nevi pankek. Ama tadı biraz farklı tatlı desem değil tuzlu desem o da değil. Her iki tadı da alıyorsunuz. Ama ağırlıklı olan tat yumurta. Değişik bir tat. Yumurta çok sevdiğim için ben beğendim. Yanında böğürtlen reçeli ve krema ile servis ediliyor,tercihim kremadan yana :)

Kahvaltımız bitti, Çok tatlı Hülya hanımın ben ve arkadaşlarıma bir süprizi var. Rusyadan getirttiği gazlı içeceklerden ikram etti bize.
Yeşil gördüğünüzün adı Tarhun, Gürcü bir eczacı tarafından Tiflis'te keşfedilmiş bir içecek. Pekçok ödüle sahip. Ben derinden bir anason tadı aldım.
Resimde sağ tarafta gördüğünüz biraz daha koyu renkli olan Kwas, Rusya'nın en popüler alkolsüz içeceği.Tarihi bin yıldan eski,yine ödüllü hatta colanın aldığı puanın 2 katını alabilecek kadar iddialı bir içecek. Ben çok derinden biraz kahve tadı aldım ,bazı arkadaşlarımda keçiboynuzu pekmezi tadını biraz aldılar. Ama aslında bu içecek ekmekten yapılıyor.
İşte benim ve pekçok kişinin favorisi olan Dushess. Aslında armut suyu özü ama ben bigbabol sakızı tadı aldım. Çok hoşuma gitti.
Rusya'dan özütünü getirtmiş Hülya hanım ve hepsini kendisi hazırlıyor. ellerine sağlık mükemmeldi.Bu güzel kahvaltının üstüne bir Türk kahvesi çok iyi gider :)

Cafe Pirogide kahvaltı fiyatlarına gelirsek, bu gördüğünüz Serpme kahvaltı 25 tl. Evet fiyatı çok uygun. Her şey çok lezzetli ve doyurucu. Ayrıca isterseniz Saray yumurtası 13,75 tl, Sebzeli omlet 10,75 tl, Syrniki 9,50 tl ,İçecekler 11,50 tl. Her şeyin fiyatı gayet uygun. Yemekler güzel, mekan keyifli. Burayı ziyaret etmek için bence daha beklemenize gerek yok. Gidin görün :)
Davetimi kabul edip beni yalnız bırakmayan sevgili blogger arkadaşlarıma ve mekanın sahibi tatlı insan Hülya hanıma teşekkür ederim. Afiyet olsun :)Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart