Cafer Usta Afyon

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    641 Kez Görüntülendi

Tatil gidiş ve dönüşlerinde Afyon bizim uğrak noktamız. 2 seferdir başka bir yere niyet edip gidemiyoruz ve bilmediğimiz önümüze ilk çıkan yere giriyoruz böylelikle.

Afyon merkezde çarşı içinde küçük bir büfe var. Adı Cafer Usta. Yanında başka ufak bir iki büfe daha var. Hepsi bir alana masa sandalye atmış, hangisinden isterseniz sipariş verip bu açık alanda oturuyorsunuz. Sokağın ortasında gibi.

Hiç öyle iyi bir şeyler yeme gibi bir umudum olmadan bir adet ekmek arası sucuk bir adet de ekmek arası köfte söyledik.

Ben şok, çünkü muhteşem bir lezzet. Her ikisi de. Afyonda her mekan iyi sucuk kullanıyor sanırım ;)

Ayrıca porsiyonun bolluğuna ayrıca bir şok daha olduk. Ekmeğin içi tıka basa sucuk dolu, öyle böyle değil. Bu bolluğa fiyatının çok çok düşük olması da bir üçüncü şok :)

Sucuk kadar köftenin de çok lezzetli olduğunu unutmadan belirteyim. İnanın yol üstünde yani Afyon içine girmeden yediğim pek çok mekanda her ikisinden de bu kadar iyisini yememiş olabilirim. Size o kadar söylüyorum.

Çok da saygılı çocuklar işletiyor burayı. Her yönüyle çok beğendim ;)

Bu mekanın tam karşısında ev yemekleri yapan küçük bir lokanta var. Adını almadığım için şuan kızıyorum kendime. Derin için çorba aldım oradan, süzme mercimek çorbası. Çok lezzetliydi, ayrıca tüm ısrarlarıma rağmen ücretini de almadılar. Bebek için bizden bu dediler. Hala böyle eli gönlü bol insanlar var ya mutlu oluyorum J

Afiyet olsun.

Yorum Yap

  • Afyon merkez çarşı
Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart