Cihangir Kebap Kaburga Adana

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    903 Kez Görüntülendi

Şimdi size hayatımda gördüğüm en iyi mekanlardan birini anlatacağım ;)

Cihangir Kebap Adana ziyaretimde bana instagramda pek çok takipçimin ısrarla özellikle buraya gitmemi söylediği bir mekan.

Bu kadar ısrara gerçekten kayıtsız kalamadım ve Adana gezimizin akşamında kendimizi burada bulduk. İnanın bu kadar misafirperver ve güleryüzlü personele sahip bir mekanı zor bulursunuz.

Evet gittiğimiz pek çok mekan bizi çok güzel ağırlıyor Ama cidden Adana bir başka oldu özellikle Cihangir Kebap bambaşka oldu.

Ne yiyeceğimizi mekanda bizimle ilgilenen tatlı mı tatlı Başak hanıma bıraktık.

Ana yemekten yani kebaplardan önce masamız öyle bir doldu ki acaba kebapları nereye koyacağız diye düşünürken masa birleştirme kararı aldık. Tabi bu karardan sonra merakımız iyice artttı ;)

Önce tabi mezelerden bahsedeyim, salatası çeşit çeşit, soğanı ayrı geldi. Mantar şiş muhteşem bir lezzet özellikle isteyin. Humus bilirsiniz çok severim, burada üstü kaşarlı güveçte geldi, çok çok iyi.

Fındık lahmacunlar her yönüyle güzel, hem iç malzemesi hem de hamuru. Zaten güzel bir taş fırınları var.

Yayık ayran size bardak bardak içirecek cinsten, öyle güzel.

Ve beklenen an, masamıza öyle bir tabla geldi ki, bakınız fotoğraflara.

Hemen Başak hanım çok güzel bir sunumla Lokumları yanımızda tereyağında pişirdi, boşa lokum denmiyor çünkü gerçekten lokum gibi. Etin lezzeti de muhteşem.

İkiyüzlü kebap dedikleri çok farklı bir tat. Adana kebaba benziyor görüntüsü ama tadı çok farklı, Adana kadar hem yağlı değil hem de baharatlı değil. Kıymanın iki yüzüne de fileto et sarıyorlar, ama bu kıyma sarmısaklı ;) hem et hem kıyma olduğu için de ismi ikiyüzlü kebap, mutlaka deneyin.

Tahmin edersiniz ki Adana’da kötü bir Adana kebap yeme olasılığı pek yok ama daha iyisini de bulmak gerek. İşte ben şuan size tam o daha iyisi olan kebaptan bahsediyorum ;) Başka da bir şey demiyorum.

Kanat ızgara çok güzel pişmiş, tadını da sevdim. Keza kuzu pirzola, çöp şiş ve ciğer şiş de öyle. Hep ayrı ayrı çok lezzetli. Kenarlara serpilen beytiler de çok iyi, malum içindeki kebap çok başarılı çünkü ;)

Bayadır bu kadar et yüklemesi yapmamıştım, ama bayıla bayıla yedim hepsini.

Üstüne şefin kendisinin yaptığı kadayıf geldi semaver çayımızla. Üzerinde kaymak ve tahin var, benim hoşuma gitti.

Hatay usulü kabak tatlısı ve triliçe de çok lezzetli.

Fiyatları ayrıca yazıyorum biliyorsunuz ama şunu belirteyim o ortaya gelen mezeler fındık lahmacun humus ve mantar dahil hepsi ikram .

Sanki hepsini çok iyi diyormuşum gibi oldu ama cidden hepsi çok hatta çok çok iyiydi.

Muhteşem bir akşam yemeği oldu. Bütün çalışanlara çok teşekkürler :) Sürekli bir isteğiniz var mı diye etrafınızda dönen personellerle dolu bir mekan :)

Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    04-04-2020 Başak acar

    Biz cok keyif aldık sizi ağırladığımız icin . Emin olun çalışırken asla sizlere müsteri olarak bakmıyoruz belki bundandır ictenligimiz sizi cok sevdik ne zaman isterseniz buyrun kalbi güzel anne

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart