D+ Seya Beach Hotel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    766 Kez Görüntülendi

Yine Alaçatıdayım,5 gün buradayım. Beni takip edenler bilir burayı pek severim ben :)

Her sene uğramadan geçmem. Bu sene Derin kuşumun sayesinde kısa ve tek rotalı bir tatil yapmak zorundayız. Hiç şikayetçi değiliz, çünkü hayatımıza çok farklı bir hareket geldi.

Neyse konuyu dağıtmaya doğru gitmeden, asıl meseleye dönelim.

Design Plus Seya Beach Hotel, internetten fotoğraflarını görür görmez resmen aşık oldum. İşte bu sene için aradığım bu dedim. Biz birkaç senedir 5 yıldızlı her şey dahil konseptli oteller değil, butik oteller tercih ediyoruz. Çünkü uzun ve farklı rota çizip gittiğimiz şehirlerde pek çok yeri görmeyi hedefliyoruz. Malum her şey dahil konseptler biraz sizi otele bağlı kılıyor. Zaten parasını ödedik diye yemekler genelde otelde yeniyor vs vs. Ama butik otellerde bir kahvaltı yapıp atıyoruz kendimizi dışarı, farklı sahiller farklı koylar, farklı yemekler hepsi bizim :)

Ama bu sene kızımız çok ufak olduğu için biraz onun da rahatını düşünmemiz gerek. Malum uyuması gereken zaman ayakta olması gereken zamandan daha fazla bu aylarda :)

Bu otel tam bu senelik bize göre.

Bir kere çok şık. Geçen senelerden bildiğim bu otel el değiştirmiş. O zaman da içi bu kadar güzel miydi bilmiyorum ama duyduğuma göre dizaynı tamamen değişmiş. Yapan da çok zevkli bir mimarmış. Her şey 10 numara olmuş.

 

İlk olarak size otelin manzarasından bahsetmek istiyorum. Benim gibi deniz gören oda tercih ederseniz karşınızdaki manzara tam olarak resimlerde gördüğünüz gibi. Önünüzde uçsuz bucaksız bir deniz, onun hemen bir önünde yeteri büyüklükte bir havuz. Görselliğin yanında aynı zamanda deniz kokusu, o su sesi insanın içine huzur verenlerden :)

Sahillerine özellikle beyaz kum getirip dökmüşler şahane olmuş. Deniz zaten koyda olduğu için neredeyse sıfır dalga. Ama Alaçatı konumu gereği hep esintili. Havuz da aynı oranda keyifli. Hele ki bu tarihlerde otel neredeyse bomboş olduğu için keyfini bolca çıkardık. Denizi hem sahilden hem de isterseniz iskeleden kullanabilirsiniz. Artık nasıl seviyorsanız :)

Bir de bir sürü gündoğumu fotoları çektim ki buyrun bakın J

Balkonuma çıkıp dalga sesleri eşliğinde güneşin doğuşunu izlemek paha biçilemez….

Zaten otel girdiğimiz an büyüledi bizi. Her şey çok şık tasarlanmış. Hiçbir görsel güzellikten kaçınılmamış J

Odamıza çıktık, o da ayrı bir şahane, bir kere oldukça büyük. Kocaman bir yatak, yanında bir kanepe. Bebeğimiz olduğu için beşik de geldi. Oda tertemiz ve her gün tabi ki temizlendi. Çok beğendik.

Banyo da gördüğünüz üzere hem güzel hem de büyük.

Ve size balkonumdan manzaram…..

Odamıza her gün birer tane kahve kapsülü de bırakılıyordu. Kahve makinasında yapıp balkonumuzda manzaraya bakarak bir güzel keyif yaptık.

Bir otelde mutlaka iyi olmasını beklediğim şey de tabi ki yemekler. Biz yine bu sene de kahvaltı dahil olarak tercih ettik. Çünkü dışarıda gitmeyi planladığım başka mekanlar vardı.

Kahvaltı Salonu da oldukça şık, otelin tüm geri kalanı gibi. Baya büyük, ,isterseniz havuz başında da yapabilirsiniz :)

Kahvaltısı nasıldı diye soruyorsunuz biliyorum. Tek kelime ile çok iyiydi.

Hem çok çeşit vardı ama ürünler çok kaliteliydi. Öyle sıradan gelişi güzel kahvaltılıklar dğeil, yöresel peynirler zeytinler de vardı. Özellikle zeytinlere bayıldım. Her sabah mutlaka boyoz çıkıyordu. Daha ne söyleyim açık büfe kahvaltıda yok yoktu. Çok çok memnun kaldım.

Bunlar da kendimize hazırladığımız tabaklar :)

Ve son olarak bu da otelimizin havuzu. Sadece havuz değil güzel olan, şezlonglar, güneşlenme alanları hepsini çok beğendim.

Seya Beach Hotel bu sene bizi çok memnun etti. Açıkçası tekrar gelmek isteyeceğim otellerden biri oldu :)

İyi tatiller…

 

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart