Halis Döner Salonu

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    1079 Kez Görüntülendi

Halis Döner Salonu, sektöre hızlı giriş yapan Ankaranın en iyi dönerciler listesine bile çok hızlı bir şekilde girmiş bir mekan. Daha açılalı birkaç ay olmasına rağmen çok meşhur, çok rağbet gören bir mekan. Öveçlerde ara sokakta olmasına rağmen inanın öğle saatlerinde kapıda kuyruk oluşuyor o kadar söyleyim size.

Aslında ufak kendi halinde bir işletme. Ama sahipleri çok güleryüzlü çok ilgili. Ustam da işini biliyor belli :)

Ne demek ben döner sevmem mottosuyla yola çıkmış bu mekan gerçekten bu lafıyla benim ilgimi oldukça çekti. Bu lafı ben de çok kullanırım ve inanırım çünkü gerçekten ya ne demek ben döner sevmem :D

 Zaten gitmeyi düşünüp sıraya koyduğum bu mekanı arkadaşım @ankaraetkinlik de tavsiye edince daha fazla beklemedim, düştüm yola :D

Dönere gelirsek, burada dana ve kuzu karışımı bir döner var. Bu da haliyle döneri biraz yağlı yapıyor. Ama kuzu var diye sakın kokuyor falan sanmayın hiç öyle bir koku yok gayet lezzetli bir döner. Kuzu but ve dana antrikottan yarı yarıya kullanılmış, bu sebeple ne kuru ne de aşırı yağlı. Dediğim gibi kararında yağlı. Cidden çok çok başarılı net :) Gerçekten adı gibi Halis bir döner bu ;) Bir de yanında gelen o çemenli tırnak pideler var, onlar da ayrı bir lezzet katmış.

Bir de bir köfte var ki acayip lezzetli. Yine aynı şekilde dana ve kuzu kıyma karışımından usatm kendi hazırlıyor köfteleri. Yumuşacık sulu sulu. Asla baharata boğulmamış net bir şekilde etin tadını alabileceğiniz bir köfte. Burası döner konusunda iddialı ama bence köftenin hiç aşağı kalır yanı yok.

 

Döner öyle kocaman takılmıyor burada ve öğlen 14 veya 15 den sonra bulma ihtimaliniz zor. Döner yemek istiyorsanız erken gitmelisiniz. Ve genelde sabah 11.30 da döner hazır oluyor. Geç vakit giderseniz sadece köfte şansınız var. Pazar günleri de kapalı.

Bir de yanında gelen ikramlar ve kendi yaptıkları turşu suyu var ki onlar da nefis. Özellikle humusu gayet başarılı.

Bu da mekanın sizin için fotoğrafları. Şuan boş durduğuna bakmayın bu fotoğrafı çektikten 5 dk sonra oturacak yer kalmadı. Sadece yoğunluktan tatlı yemeyi unutmuşum o da bir dahaki sefere artık :)

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart