İtalya Otelleri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    506 Kez Görüntülendi

Evet böyle bir blog yazısı ilk defa yazacağım sanırım, otel tanıtımı yaptığım yazılarım oldu tabi ama böyle toplu halde yazmamıştım.

İtalya’da kaldığım otellerle ilgili bilgi vereceğim size. Gönül isterki çok seçenek sunayım ama maalesef turla gittiğim ve sadece 10 gün kaldığım için mecburen kaldığım otelleri yazacağım size.

Bu yazıyı neden yazıyorum, yarın bir gün satın alım aşamasında bu otellerden birine denk gelirseniz belki kararınıza yardımcı olur ;)

 

HOTEL GİOVANNA MONTECATİNİ FLORANSA

 Bizim ilk durağımız Milano olmasına rağmen biz akşamına 2 gün kalmak üzere Floransanın bir kasabası olan Montecatini'ye gittik. Neden bilmiyoruz ama gittiğimiz yerlere çok da yakın olmayan bu kasabadaki Hotel Giovannayı seçmişler.

Otel tek kelime ile felaket. Oda havasız ve karanlık, içeri temiz mi belli değil, banyo hele anlatılmaz yaşanır. Yani sonuç olarak Türkiye’de olsa asla dönüp bakmayacağınız bir otel. Halbuki Floransanın içinde çok hoş bir otel ayarlansaydı ben çok mutlu oldum :)

Kahvaltı zaten bizlere göre değil ama Avrupa’nın pek çok ülkesinde durum böyle. Ben 3 ülke gördüm şimdiye kadar üçü de mutlu etmedi beni :(

(bu oteli daha önce ayrıntılı yazdığım için üzerinde çok durmuyorum)

 

SCHEPPERS OTEL ROMA

Üç yıldızlı bu otele Floransadaki o felaket otelden sonra resmen bayıldık. Ama sadece diğer otel çok kötü olduğu için değil burası gerçekten iyi bir otel. Odaları temiz havadar aydınlık. Resepsiyonu ilgili, verandası var akşamları orada oturup çay kahve içtik.

İçi yeni yapılmış yani hep yeni eşyalar yeni mimari vardı. Haliyle temiz bulduk oteli. Banyosu falan gayet güzel.

Kaldığım oteller içinde kahvaltısı en iyi olan burası. Tost makinesi vardı kendimize tostlar yaptık. Baya keyif aldık bu otelden ;)

 

BEST WESTERN PALACE INN HOTEL FERRARA BOLOGNA

Dört yıldızlı olan Best Western otelde kalacağımızı duyunca tabi ki çok sevindik. Çünkü bu otel zaten bilindik bir otel ve iyi olduğunu biliyoruz.

Yine yeni bir otel, oda ve banyo güzel ve temiz. Otelin içi de ferah aydınlık, güzel bir kahvaltı salonu var, buranın kahvaltısında çeşit de çok ama hepsi çok lezzetsizdi. Hindi sosis falan var ama sevmedik. Bir de tatlı ağırlıklı bir kahvaltısı var.

Genel olarak temiz güzel bir otel.

 

LE CALANDRE VENEDİK

2 iyi otelin ardından yine eski havasız ve karanlık bir otele geldik. Üç yıldızlı bir otel ama bu üç yıldızı nasıl almış ilginç. Eşyalar eski, otel eski, banyosu ve odası haliyle kötü.

Kahvaltı açık büfe gibi yapmışlar ama iki üç çeşit bir şey var. Yine de fena değil kahvaltısı.

Ama sevmedik.

 

AS HOTEL MİLANO

Son durak noktamız As hotel. Kapanışı iyi yapıyoruz çünkü gidiyoruz. Bence tur yetkililer çok akıllı. Son otel iyi olsun ki akıllarında iyi kalsın diye düşünmüş olabilirler. Neyse bu otelde yeni bir otel.

Odaları ve banyosu temiz, her ikisi de büyük. Şık diyebileceğimiz otellerden. Kahvaltı salonu büyük ve açık büfe. Çeşit baya fazla burada. Kahvaltısını hepimiz sevdik. Ama su yerine bol bol soda verdiler içelim diye J

Genel olarak güzel bir otel.

 

Gördüğünüz gibi otellerin yarısı iyi yarısı kötü. Sonuçta kendi ülkemizle kıyaslayınca bizi memnun etmemesi çok normal. Turla değil de kendiniz giderseniz tabi ki çok daha iyi otelelr bulup seçebilirsiniz. Şimdiden iyi gezmeler size :)

 

Yorum Yap

  • İtalya
Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart