K'sap Izgara

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    938 Kez Görüntülendi

Bu güzel akşamı şahane etler yiyerek geçirdik. Çünkü K’sap Izgara 1958 yılından beri Örnek Et’i işletenlerin yeni mekanı. Bu sebeple etten baya iyi anlayan insanlar var karşımızda haliyle lezzet kaçınılmaz oluyor.

Mekan çok şık çok nezih. Sahipleri çok tatlı ve çok misafirperverler. Sevgili arkadaşım  @ankaraetkinlik davetiyle geldiğim bu mekanı girer girmez sevdim :)

Sırayla geldi etler önümüze ;)

Gurme Köfte dedikleri köfte enfes bir şey. Ne o kilo ile köfte satanlarınınkine ne de anne köftesi diye tabir edilenlere benziyor. Çok başka çok daha güzel. İçi sulu sulu tadı nefis. Resmen etin tadını sonuna kadar veriyor .

Hemen arkasında Dana antrikot geldi. Belki de uzum zamandır yediklerim içinde en iyisi diyebilirim. Tadı tuzu yağı pişme oranı her şeyi karar. Resmen bayıldım tek kelime ile :)

Kuzu Newyork isim olarak anlaşılmadığı için size açayım bunu, kuzu sırttan yapılan bu eti bir güzel şişlere geçirip ızgarada pişirmişler. Malum kuzu eti lokum gibi olmuş :) Çok sevdim bunu da.

En süperi belki de K’sap ızgaranın kendi özel spesyalleri olan dilimlenmiş bonfileyi önümüzde tereyağında alevler içinde pişirmesi. Hem şahane bir görsel şölen oldu hem de enfes bir şey daha yedik ;)

Efsane lezzet lokumu unutmayalım değil mi :)

Yanlarında gelen bu tulum peynirli salata en az etler kadar nefis :)

Peki ya bu Focaccia ekmeğine ne demeli nefis resmen :)

Bu kadar yemeğin üzerine tatlı yemedik sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tadımlık ama merak etmeyin yoksa yer kalmadı cidden :)

Çikolatalı sufle bu yemeklerden sonrası için biraz ağır bence, yani tatlı oranı çok yüksek. Ama lezzetli. Burada yapılıyor.

Havuç dilim Baklava ve katmer ikisi de dondurma ile servis ediliyor. Ben tatlarını ortalama buldum. Dışarıdan bir ustaya yaptırılıyor.

Valla kesinlikle tavsiye ettiğim bir mekan. Etler 10 numara, ilgi alaka 10 numara ;) Deneyin…

Ayrıca bu güzel fotoğraflar için de @leogzhankaplan a çok teşekkürler :)

Afiyet olsun..

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart