Lider Kokoreç

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.07.2018

Biliyorsunuz bizim bir ayağımız hep Bursada. Çünkü seviyoruz Bursayı ayrıca sevdiklerimiz Bursada bu da daha çok sevdiriyor tabi :)
Küçücük bebeğim Derine rağmen canım kuzenimin nişanı sebebiyle kalktık düştük yollara.
Bizde klasiktir böyle organizasyonlar sonrası kuzenler hep biraraya gelir, bir gece gezmesi mutlaka yapılır. Malum deniz havası almak istedik Mudanya yolları taştan dedik koptuk gittik :)
Lider Kokoreç bence Mudanya'nın en meşhur ve kalabalık mekanı. Aslında çok büyük, ufak ufak masalar tabureler var. İç kısım biraz boğucu, orası da büyük ama malum havalar sebebiyle içeride oturmak pek mümkün değil teras dahil. Ayrıca kokular da direk yukarı çıktığı için de teras iyi bir seçenek değil.
Yer bulmak da pek kolay değil. Dedim ya çok meşhur diye. Biri oturuyor biri kalkıyor. Neyse baya kalabalık olmamıza rağmen bize yer ayarladılar dışarıda :)

Adından anlaşılacağı üzere en çok kokoreç tercih ediliyor. Ben malum emzirme döneminde olduğum için biraz daha bu tarz şeylerden uzak duruyorum. Kokorecin sadece tadına baktım. Tabi ben Ankara'daki Pikoletlerle Aoçdekilerle kıyasladığım için pek beğenmedim. Yeterince doğranmamış ve yeterince pişmemiş buldum. Yani diyebileceğim şey fena değil.

Ben köfte söyledim. Umduğumdan çok daha lezzetli bir köfte yedim. Baya yumuşak güzel ızgaralanmış güzel tadı var. Baharat yoğunluğu da güzel. Çok şahane olmasa da gideri var.

Ortaya bir de midye dolma söyledik. Hepsini geç midyesi başarılı. Tavsiye ederim.


Fiyatlara gelirsek yarım ekmek kokoreç 12 tl, yarım ekmek köfte 10 tl, midye porsiyon 10 tl 10 adet var,ayran 2 tl, cola 4 tl. Fiyatlar normal. Afiyet olsun :)
  • Ömerbey Mahallesi Cumhurıyet alanı 16940 Mudanya Bursa
  • 0224 544 99 72

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart