Lkm Köfte

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    719 Kez Görüntülendi

Lkm Köfteyi tamamen sosyal medyadan biliyorum. Bu konuda oldukça başarılılar bence. Sağolsun bloggerlarda güzel destekliyor, demek ki beğeniyorlar.

Ben de o kadar çok görüyordum ki o köfte videolarını, üzerine o peynirin eritilip döküldüğünü haliyle merak ediyordum. Bu sene tatil dönüşü madem İzmir’den geçiyoruz artık yönümüzü bu köfteciye çevirelim dedik.

Çok güzel bir mekan, çalışanlar çok güleryüzlü. Gittiğimizde öğle saatleriydi ve biraz tenhaydı. Siparişimizi verdik.

Tabi ki sürekli gördüğüm o köfteyi sipariş ettim. Mönüde Sana İyi Köfte olarak geçen bu köfte sade bir köfte. Tırnak pide üzerine köfteler, yanında süzme yoğurt, maydanoz, soğan, köz biber ve domates ve tereyağ ile servis ediliyor. Tabi olay peynirde. Üzerine kolot peyniri eritilip sıcak sıcak dökülüyor. İşte o baya güzel tat veriyor. Aslında köfteler de lezzetli ama hani öyle çok abartılacak efsane bir tat değil. Ama peynir gerçekten çok lezzetli ve köfteyle çok uyumlu :) İsterseniz bu köfteyi tırnak pide yerine patates üzerine de isteyebilirsiniz.

Farklı bir tat olsun diye Ödemiş köfteyi denedim. Bana sorarsanız Ödemiş köfte bir tık daha lezzetli. Biraz daha yumuşak, kıvamı daha güzel geldi bana. Ha isterseniz peyniri bunun da üzerine döktürebilirsiniz ki ben bir daha gidersem şayet böyle yapıcam :)

180 gr tereyağlı Ödemiş köftesi, Alaşehir ekmeği üzerinde, yine yanında soğan, köz biber ve domates ile geliyor.

Ayrıca porsiyonlar bence doyurucu :)

Mekanı da beğendik, temiz düzenli, olması gerektiği kadar şık. Hatta önünüzdeki servislerde buranın hikayesi de var :)

Genel olarak memnun kaldım. Afiyet olsun…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart