Lucca Gezi Rehberi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.10.2018

Lucca İtalyanın ufak kasabalarından biri. Açıkçası buraya gelene kadar adını bile duymadığım bir yer. İşte gezi programının içine konulmuş. Daha önce de bahsettiğim gibi böyle 10 gün tüm ülke adı altında yapılan turların bazı dezavantajları var. Evet çok fazla şehir köy kasaba vs görüyorsunuz ama birçoğunu tam anlamıyla gezemiyorsunuz.
Neyse lafı çok karıştırmayım bu programın içine de bu sevimli kasabayı dahil etmişler.
Yine surların içinden geçerek asıl, yani gezilecek yerlere ulaşıyorsunuz, tıpkı diğer köylerde olduğu gibi.
Kasabanın içine girdiğiniz gibi şahane bir şeker büfesi sizi karşılıyor. Çok güzel olduğunu söylemeliyim. Çeşit çeşit jelibonlar var burada. Bi tadına bakın derim :)


Dediğim gibi gezilecek yerlerin hepsi surların içinde kalıyor ve çok küçük bir yer olduğu için en fazla 2-3 saatte tamamını gezebilirsiniz.
Buranın en önemli özelliği Puccini'nin kasabası olarak bilinmesi. Yani Puccini'nin evi de burada. Gezerken o dar sokakların içinde görebilirsiniz bu evi. Puccini, bilmeyenler için söylüyorum bir opera sanatçısı, bu sebeple burada çok fazla müzik festivali oluyor.Yani Pucciniden dolayı buranın halkı bu tarz şeyleri çok seviyor.

SAN MİCHELE KİLİSESİ

Bu gördüğünüz kilise eskiden Roma Forumuymuş. Gotik mimariye sahip olan bu kilisenin bir katolik bazilika kilisesi, en üst kısmında da Cebraile ithafen 1 heykel bulunuyor.
13. yüzyılda başlayıp 19. yüzyılda yeniden inşa edilen çok sayıda heykel ve kakma ile ön plana çıkan bir kilise. Alt kısımda, merkezi ana portala sahip olan bir dizi kör kavis bulunmaktadır. Rüzgara karşı demir malzeme kullanılarak inşa edilen üst kısımda dört adet küçük bölme bulunuyor. İki melek tarafından kuşatılmış olan zirvede, Başmelek yani cebrail var demiştim. Bir efsaneye göre, bir meleğin parmağında kocaman bir elması olurmuş. Cephenin sağ alt köşesinde ise Matteo Civitali tarafından şekillendirilen Madonna salutis portusunun bir heykeli (1480) bulunmaktadır.
Yine burada bulunan amfi tiyatroda eskiden gladyatör gösterileri yapılıyormuş.


Yine de sevimli bir yer :) Hatta den gelirseniz sokak sanatçılarının müziklerini dinleyip keyiflenebilirsiniz :) İyi gezmeler :)

  • Lucca İtalya

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart