Meydan Kebap Ocakbaşı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.08.2018

Ankaraya yeni bir soluk getiren Maidan'nın içinde bulunan Meydan Kebap Ocakbaşını bayadır duyuyordum. Bugüne kısmet oldu gelmek.
Mekan çok şık girdiğiniz anda göze çarpan bir servis kalitesi var. En beğendiğim şeylerden biri garsonların aşırı derecede ilgili olmaları. Hizmet 10 numara anlayacağınız. Mutfak açık mutfak şeklinde tasarlanmış. Kısmen de olsa görebiliyorsunuz yemekler pişerken. Tabi haliyle güven veren bir hareket bu.
Yeterince kalabalık olduğunu söylemeliyim. Masaların neredeyse tamamı doluydu.
Bizimle bütün akşam boyunca ilgilenen Cihan beye ayrıca teşekkür ediyorum, kendisi oldukça güleryüzlü davrandı ve bizi hiç bekletmeden güzelce servisimizi yaptı diyerek yemeklere geçiyorum.Siparişimi verdikten hemen sonra bu güzel tabak ve bu sıcacık pideler geldi önümüze. Aslında sadece bu tabak bile gelecek olanların lezzetini anlatıyor. Doğranmış zeytin ve yanında tereyağ, tulum peyniri üçlüsü. Pideler zaten çok lezzetli bir de sımcıcak. O nasıl bir tulum peyniri bayıldım. Pidenin arasına koydum koydum yedim.

Sonra garsonumuz meze tabağı ile geldi. Buradan istediğinizi seçebilirsiniz görerek.
Köz patlıcan çok lezzetliydi. Gerçi onunda yapılışında bir şey yok. Belli ki patlıcan çok iyi.

Meze tabağında humus soğuk olan. Ama ben pastırmalı ve sıcak olanı söyledim. Beni takip edenler bilir ki ben çok severim bunu. Burada da güzel ama harika değil. Çünkü biraz yağını az buldum.

Önden lahmacun söyledik. Çünkü ben lahmacundur kebaptır çok özledim malum neredeyse 1 yıldır bunları yemiyorum.
Çok lezzetli bir lahmacun yedim. Hamuru incecik ve çıtır. İç malzemesi hem bol hem lezzetli. Hatta biraz yağlı. Kuyruk yağı tadı da hafiften aldım. Ama rahatsız etmiyor. Valla beğendim.


İlk tercihim Adana Kebap. Tabak gözüme iyi göründü bir kere içinde bulgur pilavı yoktu. Adananın porsiyonu büyük baya doyurucu. Baharatı yerinde acısı birazcık fazla. Ama Adana kebap için normal bir durum. Yağı iyi. Ben beğendim. Ama tabi çok daha iyileri var. İyi bir Adana kebap ama mükemmel değil.Gelelim ikinci tercihim olan Yoğurtlu Kebaba. İşte favorim bu.Tabak görüntü olarak zaten çok iyi. İçinde Adana kebap gibi köfte parçaları var. Ama tadı Adana ile aynı değil. Daha sade, daha acısız, daha baharatsız ve bence çok lezzetli. Altta doğranmış pidelerin üstüne çok az yoğurt ve hafif domates sos var. Bunlar o kadar az ki etin tadının önüne hiç geçmiyor. Herkes belki böyle sevmeyebilir ama benim için çok ideal. Bayıldım. Mutlaka bunu yemelisiniz, tavsiyemdir.


Yemeklerden sonra güzelce çayımızı içtik. Tazeydi :)
Sonra ikram olarak meyve geldi. Meyveler de güzelce hazırlanmış ve tatları güzel. Bu ağır yemeğin üstüne iyi geldi valla.

Gelelim fiyatlara, eminim birçok insan bu mekandan içeri girince burasının baya bir pahalı olduğunu düşünmüştür. Ama baştan şunu söyleyim fiyatlar uygun değil ama öyle abartıda değil. Kısmen ortalamanın birazcık üstü ama çok az.
Pastırmalı humus 20 tl Patlıcan Salatası 12 tl Lahmacun 10 tl, Adana Kebap 34 tl, Yoğurtlu Kebap 39 tl, cola 6 tl, ayran 5 tl.
Buraya kadar bir sorun yok çünkü fiyatlar mekanın yeri gereği de normal sayılabileck düzeyde, ama kişi başı 6 tl kuver ücreti var. Malesef bazı mekanlar bu kuver ücretine tamah ediyorlar ya hiç yakıştıramıyorum. Ben zaten hizmetten memnun kaldığım yerlere bahşiş bırakırım ama siz burada zorla bahşiş alıyorsunuz. Ve şunu da biliyorum ki bu kuver ücretleri de garsonlara verilmiyor. Ha bu arada şunu söylemeliyim burada kuverin fiyatı değil önemli olan 1 tl bile olsa benim fikrim aynı.
Mesela zaten küçücük bir patlıcan mezesinden 12 tl alıyorsunuz, ki diğer mezelerde öyle, ne gerek var kuvere. Hiçbir zaman tasvip etmedim etmeyeceğim de kusura bakmasın kimse. Ayıp bence.
Çok memnun kaldım bu mekandan, hizmetten ve yemeklerden. Ama sonundaki kuver olayı otomatik olarak eksiye düşürdü beni malesef. Umarım en kısa zamanda buna bir dur derler. Mekanın alkol servis etmesini bahane etmesinler bence. Zaten bu tarz mekanlara gelenler bahşişlerini bırakıp gidiyorlar bunu da herkes bilir.
Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart