Montecatini Gezi Rehberi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.10.2017

Montecatini Floransanın bir ilçesi gibi bir şey. Aslında gezilecek yerlerimiz arasında değil ama konaklayacağımız oteli buradan seçmişler ne hikmetse. Heralde ucuz olsun diye böyle yaptılar diye düşünüyorum . Bu arada biz bu tatile MNG tur ile geldik. Daha önce bahsettim mi bilmiyorum ama memnun kalmadığım çok şey oldu. Ama memnun kalmadığım bir şeyden yani otel olayından bir sonraki yazımda bahsedicem size.
Bir gece otelden çıktık şöyle bir etrafı gezelim diye, yürüyerek kısa bir sürede Montecatinin merkezine yani bizdeki kızılay gibi düşünün, geldik. Tabi ki amacımız yemek yemek. Çok küçük bir yer olduğu için zaten pek bir şey yok. Küçük bir alan diyebiliriz. Ama çok hareketli.

Bulduğumuz daha doğrusu önerilen mekanın adı RİCCİARELLİ PİZZARİA.
Bu bölgenin en iyisiymiş. Belli çünkü içerisi de dışarısı da tıklım tıklım dolu. Yer bulamadık zaten. Son anda bir ufak masadakiler kalktı da şans eseri oturduk. Self servis alabiliyorsunuz pizzanızı. Mecburen yine Margarita pizza aldık malum etten dolayı.
Domates sosu bu kadar yoğun olmasa gerçekten lezzetli baya. Özellikle hamurları gerçekten çok iyi.Pizza bizi çok memnun etmeyince kendimize başka yiyecek şeyler aradık.Otele dönerken yol üstünde bulduğumuz mekan LA TAVERNA Dİ POLDO.
Burada da panini ve nugget yedik. İkisi de hem lezzetli hem doyurucu hem de fiyat olarak uygundu. Panini aslında bir çeşit küçük ekmek demek. Bu yediğimiz panini tavuklu. içinde de çok lezzetli bir eritilmiş peynir var. Bizdeki kaşar gibi ama daha lezzetli. Nugget da buradakiler gibi, iyiydi tadı. Açlığımızı yatıştırdı. Panini 3,50 euro, nugget ise 4 adedi 2,50 euro.Fena bir kasaba değil burası. En azından yiyecek bir şeyler bulduk:) Afiyet olsun.


  • Montecatini Floransa İtalya

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart