Pidos Pide

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    1101 Kez Görüntülendi

Yine çok yeni açılan bir mekanı arkadaşım @ankaraetkinlik davetiyle keşfetmeye geldik. Ayrancı Güvenlik caddesinde açılan ufak kendi halinde hoş bir işletme Pidos Pide. Biz akşam saatinde gittik, yeni açılmış olmasına rağmen içerisi tamamen doluydu.

Mekanın en belirgin özelliklerinden birisi Taş fırına sahip olması. Haliyle pide yapan bir yer için bu çok önemli ve güzel bir ayrıntı. Az çok tahmin edebiliyor insan pidenin tadının nasıl olacağını ya da şöyle desek daha doğru olur, bu fırının pideye nasıl artı bir lezzet katacağını :)

Pideci olmasına rağmen mekanda döner de var. Bu tabi ki  avantajlı bir durum, hele ki benim de çok sevdiğimi biliyorsunuz.

Önce dönerden başladık. Döner eti Amasya danasının kısa budu ve Balıkesir kuzusunun döşünden hazırlanıyor. Gerçekten lezzetli. Ve bana göre yağ oranı da iyi. Öyle aşırı yağlı değil. İçinde kuzu olması tabi oldukça lezzet katıyor dönere o ayrı. Yine önemli ayrıntılardan bir tanesi dönerin meşe kömüründe pişmesi. Oldukça lezzet katmış emin olabilirsiniz.

Pidelerde, tabi ki taş fırın farkı net hissediliyor. Ciddi anlamda çok lezzetli, porsiyonlar da gayet büyük, çok doyurucu. Kıymalı pide ve dönerli kaşarlı kapalı pidenin tadına baktım. İkisi de çok lezzetli ama dönerli pide benim için baya önde hatta 10 numara. Hamur, olması gerektiği kalınlıkta, en önemlisi kuru değil. Zaten hamur lezzetli döner lezzetli, yağı da kararında daha en olsun ki :D  Gerçekten çok iyi bir pide çıkmış ortaya. İçindeki kaşarın da tadını beğendim :)

İnanmayacaksınız ama mekanda en beğendiğim şeylerden bir tanesi yayık ayran. Hatta belki her şeyden daha çok sevmiş olabilirim bu ayranı. Tava, süzme ve normal yoğurdu belirli oranlarda karıştırarak yaptıkları ayran efsane bir şey ;)

 

Hele şu taş fırındna çıkan balon pideye bir bakın nefis ötesi :)

Tereyağlı firik pilavı da hiçbir yerde yemediğim kadar lezzetli, mutlaka sıcak yiyin ve tereyağın tadını alın :)

 

Katmerle kapanış yapıldı ben tadına bakamadım ama yiyen arkadaşlar mükemmel olduğunu söylediler ;)

İşte soframız ;)

Bu gördüğünüz güzel fotoğraflar için de @leogzhankaplan a teşekkür ederiz J

Denemenizi kesinlikle tavsiye ederim ;) Afiyet olsun…

 

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart