Pişik Kremleri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    960 Kez Görüntülendi

En çok sorulan sorulardan biriydi pişik kremi :)

Biz bi doğduğunun ikinci haftası pişik yaptık maalesef. Tabi tecrübesizlik ne bilelim az az sürmek gerebileceğini. Neyse o zaman ben başka bir bebek bezi kullanıyordum hemen bezi Prima Premium Care olarak değiştirdik. Ve pişik kremi olarak Farmasinin pişik kremini kullanıyordum. Onu da hemen Dalinle değiştirdim. Derin 2 gün toparladı ne pişik kaldı ne bir şey, ama bezden mi kremden mi keramet onu bilemiyorum.

Şimdi Farmasinin pişik kremi bebek çantasında duruyor. Sadece gezmedeyken kullanıyorum. Gerçi ilk hafta doktoruna sorduğumda pişik kremlerinin en önemli özelliğinin içinde çinko olması demişti. Bunun içinde de olduğu için sorun olmayacağını söylemişti.

Dalin de gerçekten iyi geldi Derine ama ciddi pişiklerde çok da bir işe yaramadı.

Derin de 6 buçuk aylıkken maalesef bronşit oldu ve 10 gün boyunca antibiyotik kullanmak zorunda kaldı. Ve bu sebeple ciddi oranda pişik oldu. Bu süre içinde ben Mustela kullandım ve çok çok iyi geldi.

Ama asıl İnotyol isimli bir krem var, inanın Türkiyede satışı var mı bilmiyorum ama illaki internetten yabancı sitelerden bulunabilir, bize bir arkadaşımız Viyanadan getirmişti. Kremi sürüyorsunuz ve pişik en fazla bir saate geçiyor. Yani benim için mucizevi bir krem bu. Ve tırnağınızın ucu kadar sürmek yeterli ;)

O zaman bir daha pişik olmamak dileğiyle, görüşmek üzere…

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart