Salda Gezi Rehberi / Hotel Lago Di Salda

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    664 Kez Görüntülendi

Evet sonunda ben de gelebildim Türkiyenin Maldivelerine, yani Salda Gölüne :)

Çok merak ettiğim bir yerdi doğru, bu sebeple de gördüğüm için çok mutluyum, cidden anlattıkları kadar güzel suyun rengi :)

Mavin ve yeşilin her tonu var sanki burada, muhteşem bir turkuaz .Zaten su akvaryum gibi dibini görebiliyorsunuz. Yani o beyaz kumları suyun içinden de görebiliyorsunuz ;)

Bilinenin tam aksine Salda gölünün her yerinde suya girilmiyor. Çünkü suyun altı balçık olduğu için insanı içeri doğru çekiyor ve gerçekten tehlikeli. Bu sebeple pek çok yerde yasak tabelasını görürsünüz.

Biz Tabiat parkında girdik suya, araba ile giriş 10 tl. Buraya Saldivler plajı da deniliyor ama plaj dediğime bakmayın, plaj namına hiçbir şey yok, ne şezlong ne şemsiye. Sadece piknik masaları var oldukça az, onları bulabilmeniz için de sabahın bir körü gelmeniz gerek.

Ama zaten burada yapılacak en güzel şeylerden biri fotoğraf çekmek, bunun için de erken gelseniz iyi olur, etraf boş olsun ki güzel kareler yakalayabilesiniz ;)

Gitmeden okumuştum suda su yılanları var diye ama çok ihtimal vermemiştim. İnanın bana gerçekten var. Çünkü ben bir tanesini gördüm :(

Evet zararsız zaten hiç yaklaşmadı da bize, öyle yüzdü gitti ama görmek bile gerdi diyebilirim. Bu sebeple de çok açılmayın, hatta yüzme bilmeyen hiç ilerlemesin derim.

Bunlara rağmen suda yüzmek keyifli, çünkü tertemiz, tabi biraz da soğuk :) Ama her halükarda güzel.

Yemek kısmını ayrı olarak yazdım zaten, Yeşilova ilçesinde güzel mekanlar var ;)

Konaklamaya gelirsek, çok bilinen bir yer olsa da hala bakir bir yer. Belediyenin izin verdiği bazı alanlarda kamp izni ve yine belediyeden kiralayabileceğiniz günlüğü 100 tl olan Bungolov evler var.

Ya da Yeşilova ilçesinde pansiyonlar veya göl kenarında bulunan Hotel Lago Di Salda var.

Biz biraz manzarası biraz da kızım Derin sebebiyle oteli tercih ettik, daha konforlu olması açısından.

Ama maalesef bir konfor göremedik. Oteli beğenmedim, çok eski, hiçbir yenilik yapılmamış, odada klima yok, buzdolabı bile yok, Derine yemek hazırlayıp getirmiştim onu bile muhafaza edemedim. Bunların olmamasına kızmamın en önemli sebebi geceliği cidden pahalı. Yani bu kadar para alıp bunları yapmamaları hiç hoşuma gitmedi. 

Tek güzel yanı, gerçekten manzarası güzel.

Kahvaltısına gelirsek, aslında fena değil ama yine de aldıkları fiyata bakınca bu kahvaltı da yetersiz.

Sonuç olarak, evet biliyorum başka bu tarz kalacak bir yer yok ama yine de tavsiye edemiyorum..

Siz arabanızla gelin burayı gezin görün bir tam gün burada geçirin, suya girin çıkın. Sonra civar yakın yerlere bakın bence konaklamak için, illa otel isterseniz.

İyi gezmeler…

18.12.2019 tarihli GÜNCELLEME

Herkese tekrardan selam,

Yukarıdaki yazım üzerine Hotel Lago Di Salda'nın sahibi Özgür bey beni aradı ve bazı bilgiler verdi. Ben de bu bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Benim belirttiğim odalarda buzdolabı ve klimaların olmamasını, 2 yıldızlı bir otel oldukları için 2 yıldızın gerektirdiği bu diyerek açıkladı. Ayrıca rakımı yüksek bir alan olduğu için yazın bile olsa klimaya ihtiyaç duyulmadığını söyledi. 

Yine bahsettiğim Belediyenin sağladığı Bungolov evlerin de artık yasaklandığını, zaten onların asla konforlu olmadığını ve hijyenden yoksun olduğunu söyledi.

Ve bu bölgenin sit alanı içerisinde yer alması sebebiyle otelin içinde ve dışında değişiklikler yapılmasının yasak olduğunu belirtti. Biliyorsunuz ben biraz yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum otelin ve bunu paylaşmıştım sizinle. Ama Özgür bey bu sebeple yapamadıklarını belirtti.

Kendisine işletmesinin arkasında durduğu ve bu bilgileri vermek için beni aradığı için teşekkür ediyorum. Sonuçta en önemli şey doğru bilgileri aktarmaktır.

Görüşmek üzere :)

 

 

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart