Tiritçi Mithat

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    924 Kez Görüntülendi

Evet geldik mi sonunda Tiritçi Mithata :) Konyaya gelmişseniz hele ki sırf yemek gezisi için gelmişseniz Mithatı duymamanız mümkün değil. Biz bundan 3 yıl önce yine gelmiştik ama bayramda geldiğimiz için liste yaptığım mekanların hepsi kapalıydı malum bizimde sadece bir günümüz vardı ve malesef amacımıza ulaşamadan geri dönmüş ve çoook üzülmüştük. Neyse kısmet oldu bu zamana. O zaman da çok merak ettiğim Mithata geldik. 

Çok ufak bir mekan genelde kalabalık, hatta pek çok zaman önünde kuyruk olduğu söyleniyor. Merakla içeri girdik ve buranın tek yiyeceği olan tiritimizi söyledik.

Sonunda kavuştuk tirite :)

İlk olarak görüntünün şahane olduğunu söylemeliyim ki zaten bence siz de farkındasınız bu durumun. Kokusu da anlatılmaz yaşanır cinstten. E bu başlangıçlar iyiyse tadının kötü olma olasılığı ne kadar çoktur ki :)

Tadı baya baya iyi. Sulu bir yemek, tam pideleri suyuna banmalık. Et çok çok iyi pişmiş. Böyle kalın kesilmiş iskender etine benziyor gibi ama değil gibi de. Çok arada derede farklı bir tadı var. Yanlış hatırlamıyorsam kuzunun önkolundan alınan et şişte pişiyor ama servis şişte değil. Tereyağ tadı baya yoğun. Porsiyon çok büyük. Çok aç olan bir insan bile sonunda tıkanır söyleyim. Kesinlikle ve kesinlikle Konyaya gelip sadece etli ekmekle yetinmeyip bu tirit yenmeli. Sadece belki biraz yağlı gelebilir bazılarına.

 

Bir de mekanın tarihçesini okuyun derim. Çok emek var bu mekanda.

Genel olarak çok memnun kaldım. Ama yiyip öyle saatlerce oturabileceğiniz bir mekan değil. Yemeğinizi yiyin bu lezzetin tadını çıkarın. Afiyet olsun :)

Yorum Yap

  • Aziziye Mahallesi, Yusufağa Sk. 21/A, 42030 Karatay/Konya
  • 0332 350 72 98
Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart