Tostçu Mazlum (Kayan Tost) Burdur

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    985 Kez Görüntülendi

Tost bence hemen hemen hepimizin sevdiği pratik her daim yenilebilen bir yemek ;)

Valla bana çok farketmiyor ben sabah da öğlen de akaşma da hatta gece de yiyebilirim. Bu aralara bir furya yine tost konusunda gidiyor, sanayi tost ile başladı sonra ger türlüsü yapılı değişik değişik isimler verildi.

Salda’ya gitmeden ne yeriz diye tabi ki araştırdım her zaman olduğu gibi, karşıma çıkan yerlerden biri Tostçu Mazlum, bir diğer adı Kayan tost. Bir tane daha yer var aslında (Gül Tost) orasına da iyi diyorlar ama Mazlum abimiz bir tık öndeymiş yorumlara göre, bana göre değil. Çünkü diğerinden yemediğim için kıyaslama yapamam.

Neyse lafı uzattım da uzattım :)

 Mazlum abimiz biraz asık suratlı ama olsun çok önemli değil, oğlu da var o da ilgileniyor bizimle. Zaten öyle sosyal medya vs o taraklarda bezleri yok, uğraşamayız diyorlar. Yazın satışlar gayet iyi oluyormuş tabi kışın azalıyor haliyle.

En meşhuru kıymalı yumurtalı olanmış, abimiz öyle dedi. Biz de çeşit olsun tadına bakalım diye hem kıymalı yumurtalı, hem sade kıymalı, hem de kaşarlı sucuklu söyledik, yanlarına ayran.

Benim favorim sade kıymalı olan, ha diğerleri de lezzetli, yenir tabi ama kıymalı olan cidden öne geçti. Bir de yanına masada bulunan o acı biber turşusuyla süper oldu.

Çok farklı bir lezzet beklemeyin ama buraya kadar gelmişken madem bu tost burada meşhur, o zaman bu tostu yiyin. Sonuçta tadını seveceksiniz.

Afiyet olsun..

Yorum Yap

  • Merkez, Burdur Cd., 15500 Yeşilova/Burdur
Sosyal Medya Hesapları

Bıraktığım Kart