Little Kitchen - Çukurambar Ankara

Gezsek Yesek 12.07.2017 tarihinde Little Kitchen ziyaret etti.

Little Kitchen'e tekrar geleceğimi söylemiştim çok kısa bir süre içinde bunu gerçekleştirebilmiş olmak beni mutlu etti. Yaz aylarında olduğumuz için dış mekanı da oldukça keyifli.

Buranın en meşhur yemeklerinden birinin burger olduğunu zaten biliyorum. Denemek için sabırsızlanıyordum ve sonunda deneyebiliyorum. Garson arkadaşımızın tavsiyesi üzerine mönüye yeni giren Home Burger tercihimiz oldu. Normalde burgerlerde 100 gr ve 200 gr seçenekleri var ama bu burgerde yok, tek seçenek 200 gr burger köftesi. %100 dana etinden oluşan köfte baya baya lezzetli,baharat oranı tam istedğim gibi oldukça az, yerken köftenin tadını yani etin tadını çok net alıyorsunuz. Ankara'da bence ilk beşe girer o derece. Bu Home Burgerin bir diğer özelliği burger ekmeğinin kendi özel yaptıkları ekşi mayalı ekmek olması. Bu ekmek de baya başarılı. Lezzeti süper. Burgerde ekmek artık baya önemli. İyi ki bunu tercih etmişim dedirtti bana. Tek sevmediğim içinde acuka olması ,aslında acukayı sevmiyor değilim ama biraz fazla sürülmüştü, neredeyse burgerin tadını bastıracaktı. Belki burgerin tadı bu kadar iyi olmasaydı yine de acuka bu tadın önüne geçebilirdi. Ekmeğin üstüne ince bir tabaka halinde sürülse çok daha iyi olur. Cheddar zaten burgere en çok yakışan peynir. Güzel kombin lezzetli burger :) Yanında gelen patates kızartması ince olsa daha severdim.Yanında tabi ki tercihim ayran,o da lezzetli.Bir de salata denemek istedim. Yaz aylarına uygun hafif mi hafif güzel bir salata oldu bu beş peynirli salata. İçindeki peynirler de baya lezzetli, tabi favorim ızgara hellim :)

Gelelim Little Kitchen da fiyatlara Home Burger (200 gr) 28 tl, Beş Peynirli Salata 23,50 tl, ayran 6 tl, çay 3,50 tl, Türk kahvesi 6 tl. Burgerde fiyatı normal buldum çünkü köftesi büyük ama salata fiyatı biraz fazla, bir de peynirli yani etli falan da değil. Ayranda durum daha vahim 6 tl cidden çok. Onun fiyatının biraz düşük olması gerek. Abartılmış.
Hizmetten ve yemeklerden çok memnun kaldım. Ortamı da güzel. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Home Burger 28 TL
 Beş Peynirli Salata 23,50 TL
 Ayran 6 TL
 Çay 3,50 TL
 Türk Kahvesi 6 TL
Little Kitchen
Adres : Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:3 06510 Çankaya Ankara
Telefon : 0 312 285 88 87
Web : www.littlekitchen.com.tr
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...