360 Bar Hilton

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.09.2013

Hilton 360 Bar Bakü gezimizdeki ilk ziyaret ettiğimiz mekandı. Hilton her zamanki gösterişiyle şehrin merkezindeki yerini almış ve en üst katına 360 derece dönen bir bar açmış. Masanıza oturup bulunduğunuz manzaraya geri dönüşü yani tam bir turu yaklaşık 60 dk sürüyormuş. Baküyü ilk kuşbakışı izlemek, ilk keşif için çok doğru karardı ve bütün Baküyü önce tepeden keşfettik tabi Hiltonun bu zekice düşüncesi sayesinde =)


Açıkcası dış manzara ve Bakü keşfi için çıktığımız Hilton 360 bar da iç dekorasyona neredeyse hiç dikkat etmediğimi yazımı siteye eklerken farkettim. Allahtan bir resim çekmişim de en azından bir fikir verir size diye düşünüyorum.

Hilton 360 Bardan Bakü gerçekten çok harika görünüyor. Kuşbakışı bir rota çizdik ve rotamıza bütün Baküde görmek istediğimiz yerleri sıraladıktan sonra 360 Bardaki ziyaretimizi bitirdik. Şimdi ne yediniz ne içtiniz diye sorarsanız size resmini çekmediğim içecek ve yiyeceklerden bahsetmek istemediğim için bu seferlik bu kısmı es geçiyorum.

Baküde tarihi doku modern bir işçilikle işlenmiş ve gerçekten ihtişam dolu yapılar meydana gelmiş. Sovyetler zamanından kalan tarihi doku günümüze kadar bozulmadan korunmuş ve halen devam ettirilmekte.

Binaların dış yüzeyinde bulunan sarımtırak taşlar Baküde çıkan özel bir taş olduğu söyleniyor ve neredeyse bütün binalar bu taşlarla kaplanıyor ve tarihi doku bozulmadan devam ettiriliyor. İşçilik ise gerçekten harika. Binaların mimarisi ve ihtişamı karşısında etkilenmemek imkansız.