Adanadayım Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.09.2015

Bursa'da Kurban bayramı gelmeden çok methini duyduğumuz Adanadayım Kebaba uğramadan olmazdı. Kurban bayramı gelmeden fırsat bu fırsat dedik gittik. Ufak kendi halinde hoş bir mekan. Burası bir aile işletmesi. Gözleri gibi bakıyorlar mekana, temizliğinden belli. İlgi alaka gayet memnun edici. Siparişler hızlı alındı ve servise hızla başlandı.


O kadar işlerinde ustalaşmışlar ki kebabı nasıl yiyeceğinizi bile anlatıyorlar size. Bunlar hep daha iyi tat almanız için. İşte müşteri memnuniyeti bu olsa gerek.

Ocak açıkta hatta önüne bir kaç tabure koysan ocakbaşı konsepti bile olur. Yediklerinizin nasıl piştiğini merak ediyorsanız gidip izleyebilirsiniz.


Siparişimizi verdikten hemen sonra masamız mezelerle donatıldı. Bu mezeler bile gayet özenli. bir salatası var öyle diğer kebapçılarda yediğiniz salatalara benzemez. İyi malzemeden yapılmış iyice suyu süzülmüş, yağı limonu her şeyi kararında. Aynı şekilde soğan salatası hiç acı değil, sumakla tatlandırılmış. Ezmesi gayet lezzetli , en önemlisi su içinde değil. Ve her şey bol bol.Sadece bunlar bile insanın hem gözünü hem de karnını doyurabilir.

Aslında amacımız sadece Adana Kebap yemekti . Ama diğerlerinin de tadına bakmak istediğim için ben Karışık Kebap söyledim. İçinde Adana Kebap , Tavuk kanat , Kuzu şiş , Ciğer şiş , Tavuk şiş var. Hepsi birbirinden lezzetli. Tavuk şiş tavuğun butundan yapılıyor , isabetli bir karar. Ciğer bir harika zaten, sonra 2 porsiyon daha ek söyledik. Genelde ciğerde çoğu yerde kötü koku olur burada hiç yok. Hepsini çok beğendim.


Adana Kebaba ayrıca değinmek istedim. bugüne kadar yediğim en iyi Adana Kebaplardan. Et oranı ve yağ oranı çok iyi ayarlanmış. Ağzınızda dağılıp gidiyor. Şahane bir lezzet. Yanında gelen yağlanmış baharatlanmış lavaşlar da mükemmel. O Adanayı sar o lavaşa bir porsiyon değil iki porsiyon ye. Sunum da gayet güzel. Adana kebabın yanında saçma sapan bulgur pilavı verilmemesi de gayet isabetli. Köz biberi , köz domatesi bile iyi.Adanadayım Kebap'ta fiyatlara gelince Adana Kebap 20 tl , Karışık Kebap 34 tl , Ciğer Şiş 20 tl , Ayran 2 tl, Cola 3 tl . Fiyatlar bu lezzet için makul bence. Mekana ait ,binanın yan tarafından girişinde otopark var , park yeri aramakla uğraşmazsınız. Afiyet olsun.


Adanadayım Kebap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart