Adı Meşhur

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.08.2016

Adı Meşhur bir Maraş mutfağı mekanıdır. O kadar ki her şey un da dahil Maraş'tan gelmektedir. Kendi yöremizin ürününü kullanıyoruz diyorlar yani anlayacağınız gerçekten iddialılar. Bizde merak ettik bir gidip görelim istedik.
Güzel ferah bir mekan ama çok boş , sordum genelde öğle saatlerinde yoğunluk oluyormuş. Biraz arada kaldığı için iyi reklam yapmaları gerek yoksa arada kaynayıp gidebilir burası. Farklı tatlar deneyeceğimi bildiğim için heyecanlıyım. Sağolsun çalışanlar da (bizimle bizzat 2 kişi ilgilendi) yemek konusunda bize yardımcı oldular. Sipariş verdik bekliyoruz.Masamızı hemen donattılar.Firik pilavı dedikleri bulgur pilavını malesef beğenmedim. İçinde farklı baharatlar var hoşuma gitmedi. Peynirli cevizli bir meze , hoşuma gitti , ki yine bu peynir Maraş'tan gelen bir lor peyniriymiş. Ve soğan salatası , bu bildiğimiz soğan farklı bir tat yok. Yanında sıcak lavaşlar ile güzel bir görüntü oluşturdular.
Salatasız olmamalı tabi ki , güzel bir Çoban Salata da ortada yerini aldı.


İlk denemek istediğim yine kendilerinin de iddialı olduğu Kelle Paça çorbası. Ana yemek de yiyeceğim için porsiyonu az istedim. Ona rağmen gayet yeterli ve doyurucu. Herkesin seveceği bir şey değil tabi bu tarz kelle vs. Çorba olunca görüntü de karışık oluyor ama bu işi bilen bu çorbadan anlar. Yani görüntü çok önemli değil.Malzemesi gayet bol fakat suyunun kıvamını çok sevemediğim bir çorba oldu. Tadı kötü diyemem fakat mükemmel de değil benim için. İyi fakat çok daha iyilerini içtim.Yemek öncesi bir ufak da fındık lahmacunun tadına baktık. Güzel tadı var.

Gelelim ana yemeklere. İlki çok methedilen Fırın İncik. İncik zaten benim en sevdiğim yemeklerden biridir. Hele bir de güzel yapılırsa iyi pişerse. Zaten buraya gelmemin amacı Fırın İncik. Fakat öncesinde gelip etin biraz sert olduğu konusunda uyardılar beni. Yine de yemek istedim ne kadar sert olabilir diye , sonuçta içinden geçiriyor insan, kuzunun en hareketli ve yumuşak yeri olunca. Ama keşke dinleseymişim. Gerçekten sertti ve istediğim tadı alamadım. Tamam güzel pişirmişler sunum vs gayet iyi. Ama o yumuşacık ağızda dağılan tadı göremedim ben. Bu da benim şansızlığım oldu . İnşallah en kısa sürede tekrar deneme fırsatı bulabilirim.İkinci yemeğim ise bildiğimizden şaşmayalım diye Adana Kebap. Zırhta yapılıyor olması tabi ki Adanada bizim için önemli. Bu da yine başarılı bir Adana fakat benim için Ankara'da ilk 5e girmez malesef. Lezzeti iyi ama ufak tefek eksiklikler var.


Bu güzel yemeği tatlıyla taçlandırmak lazım. Peynirli pidesini yani fıstıklı börek, yanında o güzelim Maraş dondurmasıyla sipariş ettik. Önce bunca yemeğin üzerine yiyemem sandım. Ama öyle güzel ve hafif bir tatlı ki bir de biraz küçük, yiyememem mümkün değil. Yalnız ben bayıldım bu üstü fıstıkla kaplı tatlıya. İçindeki peynir aynı o lor peyniri zaten tadından belli. Çok lezzetli , yemeseydim gerçekten böyle bir tattan mahrum kalacakmışım.


Gelelim fiyatlara Kelle Paça Çorbası (az) 7 tl, Fındık Lahmacun 4 tl, Fırın İncik 39 tl, Adana 28 tl, Ayran 3 tl, Fıstıklı Börek (benim deyimimle pide) 4 tl, Maraş Dondurma 8 tl. Bence fiyatlar ana yemeklerde birazcık daha düşük olmalı yani 3-4 tl kadar.
Bence Adı Meşhur'a gelin. Bu farklı tatları siz de görün. Ayrıca çok misafirperver bir işletme. Genel anlamda eminim çok memnun kalacaksınız. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart